KONKURS: zaczytani! zaprojektuj domek dla książki :)

Kochani, czy kochacie czytać? Książki co raz częściej wracają, są znowu na czasie, każdy chce czytać w parku, w lesie, na plaży, tramwaju, w galerii handlowej... dlatego, zróbmy coś wspólnie :)


Pomysł i idea konkursu od razu przypadła mi do gustu. Uwielbiam takie wydarzenia, szczerze... pewnie sama wzięłabym w nim udział gdybym mogła :) zapraszam do konkursu, w którym jestem jurorem :)

Celem konkursu jest zaprojektowanie tzw. domku dla książki, który umiejscowiony będzie m.in. w galeriach handlowych, na dworcach i w innych miejscach użyteczności publicznej. Konkurs „Domek dla książki” wpisany jest w ogólnopolską kampanię „Zaczytani”, której celem jest zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży nawyku sięgania po książkę. W związku z tym pozostawiane w domkach książki, będą przekazywane na oddziały dziecięce, do świetlic środowiskowych i hospicjów.
Jak zgłosić pracę do konkursu?

- pojemność: co najmniej 50 książek
- wysokość: max 150 cm
- koszt produkcji: max 1500 zł/szt
- estetyka i atrakcyjność rozwiązań architektonicznych
- funkcjonalność domku - ocena wykonania projektu
- spójność wizerunkowa z kampanią Zaczytani
- zawarte w projekcie elementy edukacyjne nawiązujące do książek (np. postacie bajkowe), ekologii lub zdrowego trybu życia

Termin nadsyłania prac: od 15 kwietnia 2013 r. do 14 maja 2013 r. Jury Konkursowe w terminie do 28 maja 2013 r. wyłoni laureata konkursu „Domek dla książki” Dla laureata najlepszego projektu konkursu „Domek dla książki” czeka designerski iPad Do udziału w Jury zaproszeni zostali prawdziwi miłośnicy piękna, autorzy designerskich blogów.

Do dzieła!

/ więcej informacji na stronie organizatora konkursu www.zaczytani.org 

Ola z apetycznego wnętrza

3 komentarze:

 1. Kocham czytać, i to jeszcze jak :) Nawet kilka dni temu o tym napisałam na moim blogu ;)
  szkoda tylko, że z projektowaniem nie mam wiele wspólnego, ale idea konkursu bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać. Cudownie jest czasem oderwać się od codzienności i zacząć przeżywać cudze życie. Dobra książka pochłania mnie bez reszty: kocham to uczucie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj,piękni,ciekawie i kolorowo tu u Ciebie.Jeśli pozwolisz zostanę i rozgoszczę się na dłużej,Ciebie zapraszam w wolnej chwili w odwiedziny do Dobrych Czasów.Pozdrawiam wiosennie.Jola,dodam tylko,że Twoje pomysły są fantastyczne

  OdpowiedzUsuń

Instagram