WYWIAD: Refabric

Nie jeden z Was pokocha przedmioty, które wychodzą z pracowni Refabric, przede wszystkim poprzez klasyczny wzór, który od lat zachwyca i nigdy nie zawodzi. O czym mowa? odpowiedź podczas wywiadu ...1. Refabric, kim jesteście? 
Na co dzień pracuję jako dekoratorka wnętrz i scenografka, moja mama z którą założyłyśmy Refabric jest z wykształcenia etnografką, pasjonatką kultur. Dopełniamy się. Przykładamy dużą wagę do tego co nas otacza, do materiałów, kolorów i wzorów, do tradycji i kultury - to nasza praca ale też przede wszystkim prawdziwa pasja.


2. Wspaniale dzielić swoją pasję z najbliższymi, ale czy tak było od zawsze? Jak to się stało, że matka i córka odnalazły swój własny świat, wspólne hobby? 
Projekt Refabric zrodził się z chęci stworzenia czegoś trwałego, namacalnego. Chciałyśmy podzielić się pasją do naturalnych materiałów w świecie, w którym króluje tandeta i jednorazowość. Nie bez znaczenia jest też dla nas idea upcyclingu w myśl której tworzymy nasze produkty. Szyjemy ze szkockich kiltów wykonanych ze 100% czystej owczej wełny. 

3. Co Was inspiruje przy tworzeniu? 
Inspiracją jest stworzenie przyjaznego człowiekowi elementu wnętrza - czy jest nim poduszka która ociepli pokój, dopełni kanapę, zagra kolorem ożywiając wnętrze, mobil który w dziecięcym pokoju stworzy naturalny klimat, przykuje uwagę dziecka zróżnicowanym wzorem naturalnej materii a nie plastikową jaskrawością wszechobecną w pokoikach dziecięcych. Czy w końcu torby - nasz hit, będące ciekawym niezobowiązującym elementem ale docenianym przez osoby znające się na klasycznym wzornictwie i materiałach. 


4. Jakich materiałów używacie do stworzenia kolekcji Refabric? Widzę, że w wielu projektach przewija się klasyczna szkocka krata. 
Szyjemy wyłącznie z czystej wełny, materiałów tkanych w kratę czasami klasyczną pepitkę. Są to szkockie kilty, które odpowiednio przygotowujemy i nadajemy im nowe życie pod postacią toreb, poduszek i mobili. 

5. Na co dzień przyznałaś się, że jesteś scenografką. Czy w Twojej pracy pojawia się Refabric w jednej z ról? 
Cieszę się, że w tym sezonie kraty pojawiają się również w filmach. W swoim ostatnim filmie Kochankowie z księżyca, West Anderson, znany z doskonałych stylizacji wnętrzarskich, również stawia na kratę. Widzimy ją zarówno w dodatkach jak i elementach wystroju wnętrz takich jak np. tapety. Mam nadzieję, że ten ponadczasowy wzór zobaczymy również w filmach polskich reżyserów. Nasza firma zajmuje się również wynajmem rekwizytów do filmów, sesji i reklam. 


6. Nad czym pracujecie obecnie? Czy na wiosnę planujecie jakieś nowości? 
Naszym marzeniem jest wprowadzenie kraty do wnętrz jako obić mebli tapicerowanych- krzeseł, foteli, kanap. Pracujemy nad tym... 

7. A o czym marzycie w przyszłości? i czego można Wam życzyć? 
O rozpropagowaniu szkockiego designu w Polsce. Doceniają nas już zagraniczni klienci. Krata jest ponadczasowa, potrafi nadać wnętrzu klimat elegancji ale i lekkiego szaleństwa, wystarczy choćby wspomnieć Vivienne Westwood. Wszystko zależy od kreatywności i łączenia dodatków. Już wracają do nas klienci po kolejne produkty. To cieszy i tego proszę nam życzyć na przyszłość. 


8. W takim razie aby spełnić marzenia, jeszcze jedno pytanie-wskazówka. Gdzie możemy spotkać przedmioty z Refabric? 
Przede wszystkim zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.refabric.pl. Tam dostępne sa nasze wszystkie kolekcje - torby, poduszki i mobile. Klientów ceniących sobie "kontakt bezpośredni" zapraszamy do Resetu przy ul. Dąbrowskiego w Warszawie oraz Galerii Tamok w Zakopanem mieszczącej się na Staszica 11. Zapraszamy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Ola z apetycznego wnętrza

6 komentarzy:

 1. Świetne kratki!
  Poduchy podobają mi się najbardziej.
  Olu nie nadążam za Tobą i ilością postów :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. poduszki są naprawdę super !

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  Jestem dziennikarzem portali gospodarczych dobrepomyslynabiznes.pl i 4biznes. Chciałbym skontaktować się z właścicielką refabric. Proszę o kontakt wawrzyec.mocny@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Instagram