MAGIA KOLORU: jak kolor odmienia nasze wnętrza?

O kolorze w tym tygodniu co niemiara. Jednak to bardzo ważny aspekt w planowaniu wnętrz. To od wyboru palety kolorystycznej zależy jak później dana przestrzeń będzie funkcjonować, a przede wszystkim jak będziemy się w niej czuć.
Specjalnie dla Was znalazłam bardzo inspirujący materiał fotograficzny, na stronie producenta farb, który dokładnie wyjaśnia wyżej przeze mnie poruszony problem koloru we wnętrzu. Każdy kto nie był zadowolony z efektu końcowego po malowaniu pokoju, wie jak ogromną rolę odgrywa farba i jej barwa. Dla tych, którzy obawiają się wyboru koloru do wnętrza polecam odpowiednie programy z możliwością wyboru koloru do wnętrza. tonalność - spokój, relaks i wypoczynek, to miejsce idealnie stworzone do spędzenia dnia w towarzystwie zieleni i jej odcieni, nawet w deszczowy dzień;

harmonia- nieco spokojna kolorystyka, ale bardzo gorąca, poniższe barwy optycznie ocieplają wnętrze i czynią go bardzo przytulnym w odbiorze;

kontrast - poniższa paleta nastraja do kreatywnego myślenia oraz do wypoczynku, każdy tu może poczuć się  "jak pod chmurką". 
źródła obrazków: www.magnatfarby.pl

Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. PIĘKNE ODCIENIE I GAMA BARWNA. TURKUSY NICZYM Z ARABSKIEGO TARGU A ZIELENIE JAK OD ŚW. PATRYKA. DOBRZE WIEDZIEĆ, BO AKURAT SZYKUJE SIĘ DO REMONTU MIESZKANIA WIĘC JUŻ WIEM CZEGO SZUKAĆ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej podoba mi się "kontrast" i "harmonia" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Boję się tak intensywnych kolorów w domu. Tzn nie wiem nawet czy chcę, bo mi jest dobrze w naturalnych. Inaczej mam za dużo bodźców.

  Ale bardzo dobre podejście do tematu. Kolory są integralną częścią z nami i ze stylem bycia.

  OdpowiedzUsuń
 4. powiem szczerze, że wszystkie trzy piękne :) ciężka decyzja.. Pozdrawiam, www.monika-paula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Kontrast jest mój ulubiony. Kolor zawsze poprawia humor :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dwie pierwsze palety barw są piękne! Ale może mówię tak dlatego, że nie przepadam za odcieniami błękitów i niebieskości ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale piękny ten turkus! Co to za odcień? Wie ktoś może?

  OdpowiedzUsuń

Instagram