RECEPTA: podział pokoju na strefy

Proszę (...) o pomoc w "zorganizowaniu przestrzeni".Chodzi o urządzenie pokoju - 5 x 4 m. Pokój ten ja i mąż dzielimy razem z naszą 14 miesięczną córką ... 

Ewa


... Dotychczas pokój funkcjonował jako nasza sypialnia z wstawionym łóżeczkiem Tosi. Miejsce do zabawy dziecko miało w salonie. Pora jednak na wyraźniejsze wydzielenie przestrzeni "tylko dla Tosi". Zależy nam, aby poza miejscem do spania i zabawy dla dziecka znalazło się miejsce na nasze łóżko i szafy (...)


Trudność w tym przypadku polega na tym, że zostawiamy całą dotychczasową zabudowę mebli  staramy się ją tak rozłożyć aby w jednym pokoju powstały przynajmniej dwie strefy funkcjonalne: dla rodziców i dla Tosi. 

Proponuje aby "pokój Tosi" odnalazł swoje miejsce w prawym górnym narożniku. Jest on najlepszy ponieważ ma dostęp do światła naturalnego, jednocześnie nie jest blisko drzwi balkonowych.

 elementy, które mogą "wydzielić" przestrzeń

 lub... antresola 
(także dostępna w ikea)

a wy macie jakieś swoje sugestie?

źródła obrazków: www.pinterest.com, www.ikea.pl

Ola z apetycznego wnętrza

12 komentarzy:

 1. Zawsze marzyłam o przedzieleniu pokoju! Ale tata mi powiedział, że oszalałam :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny wpis. Pokoje z antresolą wspaniałe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysły są fajne. Ja się tylko zastanawiam, jak długo można z dzieckiem w pokoju mieszkać... Ale jak nie ma wyjścia to chyba wybrałabym podział regałem lub kotarą, ewentualnie jakąś ścianką :))

  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nom, dopóki dzieciak nie wyrośnie i nie wyrzuci mamy z tatą z pokoju ;) pozdrawiam! :)

   Usuń
 4. Pomysły bardzo fajne...nigdy nie miałam takiego problemu, osobiście jednak zdecydowałabym się na antresolę lub oddzielenie przestrzeni regałem!! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, dzięki, wielkie dzięki :) tej pierwszej wersji mi brakowało :) Co do mieszkania z dzieckiem - właśnie dlatego, że jest to układ "na chwilę" (taką mam nadzieję :), nie chciałam kupować zbyt wielu nowych mebli. A do czasu aż pokój nie będzie tylko Tośki, postanowiłam przestrzenie oddzielić. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i propozycje. (ps. - biurko jest bardzo elastyczne rozmiarowo - można je baaaardzo zmniejszyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe rozwiązania proponujesz :-)
  Chyba też się do Ciebie zgłoszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na podział pokoju na dwa mniejsze decyduje się coraz więcej osób, bo mimo wszystko w taki sposób można nieco powiększyć liczbę pokoi i zadbać o dodatkowe miejsce dla jeszcze jednej osoby. O sposobach podzielenia pokoju przeczytacie też tutaj https://studiodomu.pl/jak-podzielic-pokoj-na-dwa-mniejsze-14-pomyslow-na-podzielenie-pokoju/ .

  OdpowiedzUsuń
 8. A jak widzisz tam takie lampy wiszące - https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/lampy-wiszace ? To działa? Jak do tego podejść? Będzie pasować do aranżacji?

  OdpowiedzUsuń

Instagram