MAŁO PRACY DUŻY EFEKT: szybki kolorystyczny akcent


Drzwi. Nikt z nas nie zwraca na nie uwagi i nie docenia ich możliwości. A przyznam, że mogą być zabawne i zaskakujące. W mogą domu zdziałać cuda oraz wprowadzić ruch w nieco już "Zastałą" przestrzeń. Sami zobaczcie! Drzwi, jak na powyższym obrazku, stanowią doskonały akcent kolorystyczny dla tego szaroburego otoczenia. Zapewne nie jedna osoba bałaby się podejść do tego budynku, z myślą, że mieszka tam jakaś czarownica lub surowy leśniczy. Jednak gdy pojawiają się pastelowe wrota, obrazek ożywia się i może się wydawać, że mieszka tam leśna księżniczka ;)

To domowe "okno" na świat już od dawien dawna było ważnym dekoracyjnym elementem różnych obiektów. Zwracano uwagę na ich wykończenie, fakturę, materiał. Nieco odważniejsze podejście do wyglądu i dekoracji drzwi mają mieszkańcy gorących krajów. Jednak nie zależnie od tego gdzie mieszkamy drzwi stanowią wizytówkę naszego domu.


Drzwi są ważnym elementem naszego domu, jednak zwracamy na nie uwagę tylko podczas ich wymiany. Myślimy wtedy czy będą dobrze współgrać z podłogą, czy będą dobrze szczelne akustycznie? A możliwości tego elementu są bardzo duże i nie musimy o nich zapominać tuz po zakończonym remoncie. Dziś chcę Wam przedstawić kilka "kolorowych" inspiracji związanych z drzwiami.

jak przekonaliście się na pierwszym obrazku - drzwi to znakomity akcent kolorystyczny, jak go pokazać?


1. wymaluj tylko brzegi skrzydła drzwiowego, najlepiej w bardzo wyraźnym kolorze - niech to będzie idealna delikatna domowa dekoracja! Plusem tego rozwiązania jest to, że gdy tylko zamkniesz drzwi kolor zniknie, a gdy je ponownie otworzysz efekt będzie znakomitą niespodzianką dla gości.


2. całe skrzydło w jednym mocnym kolorze - takie drzwi to wisienka na torcie, wtedy nie musisz się martwić, że ściany pokoju mają bladą barwę. Jeden stały element w mocnym kolorze będzie idealnie rozświetlać i rozweselać smutne wnętrze.


3. kolorowa tylko ramka  - a dokładnie ościeżnice. Może być to zapoczątkowanie innego koloru, który ma swoją kontynuację tuż za drzwiami, albo podobnie jak w powyższych przypadkach zaakcentowanie czy ożywienie pomieszczenia 


4. całe skrzydło i ramka w jednym kolorze - klasyczne podejście do drzwi z różnicą, że w mocnym kolorze. Stanowi dodatek w wymiarach nie jednego mebla.

Sposobów a drzwi jest wiele, dziś chciałam przedstawić Wam ich kolorowe oblicza. Mam nadzieje, że nie jednego zachęci to nie do wymiany drzwi, ale do ich małego liftingu ;)

źródło obrazków: www.marthastewart.com, www.housetohome.co.uk, www.remodelista.com, www.pinterest.com

Ola z apetycznego wnętrza

11 komentarzy:

 1. BARDZO FAJNE PRZYKŁADY. A TAKIE DRZWI MOŻNA GDZIEŚ KUPIĆ ??? TO BARDZO DEFINITYWNE I ODWAŻNE DZIAŁANIE WE WNĘTRZU, ALE PRZYZNAM ŻE MI OSOBIŚCIE NAJBARDZIEJ PODOBA SIĘ MOTYW Z POMALOWANIEM AKCENTUJĄCYM KOLOREM BRZEGU SKRZYDŁA. ŚWIETNE EFEKTY TU MUSI DAWAĆ. NIGDY SIĘ Z TYM JESZCE NIE SPOTKAŁEM. SUPER :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. w moim domu będą kolorowe drzwi, koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas faktycznie mało popularne rozwiązanie, a jaki pozytywny i oryginalny efekt... :) Zapewne to moja nadinterpretacja, ale gdybym zobaczyła takie drzwi w jakimś z domów, byłby to dla mnie sygnał, że za tymi drzwiami panuje radosne życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ;) Świetne inspiracje :) uwielbiam takie soczyste kolory... zwłaszcza, że marzę o białych ścianach... przydadzą mi się takie akcenty :)


  Miłego piątku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja chcę takie drzwi, o klamce nie wspomnę nawet:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny odcień turkusu i te okucia....ach

  OdpowiedzUsuń
 7. jejku na to bym nie wpadła żeby pomalować tylko brzeg skrzydła, a to świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie myślałam o drzwiach jako kolorowym akcencie lub dekoracji.Świetny pomysł.DZIĘKI!

  OdpowiedzUsuń
 9. kolorowe drzwi są super :)

  OdpowiedzUsuń
 10. gdzie można kupić takie farby o żywych kolorach do drzwi drewnianych zewnętrznych?

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesuje mnie renowacja drzwi w Krakowie. Znasz ich - https://kniz.pl/renowacja-okien-i-drzwi-drewnianych/ ? Czego można się spodziewać? Czy jakościowego rozwiązania?

  OdpowiedzUsuń

Instagram