MAŁE PRZESTRZENIE: "wielofunkcyjny" salon

Małe przestrzenie to takie miejsca, które są wyzwaniem dla projektanta. Lubię je prezentować, ponieważ są znakomitym dowodem, że nawet typowe m1 o 26m2 może być przestronnym mieszkaniem. Grupa projektantów z POINT Architecture zaaranżowali jedną taką niezbyt dużą przestrzeń z małą niespodzianką.
Może wymiary tu nie sięgają 26 m2, ale są jednoprzestrzennym wnętrzem, w którym należy zmieścić kilka funkcji. Co zrobić aby zmieścić salon, łóżko, jadalnię, pokój telewizyjny w jednym? W jednej ścianie ukryć niespodziankę! Wtedy na pewno wszystko się zmieści. Tak też zrobili architekci. W jednej ze ścian mieści się rozkładane łózko. Z drugiej strony przegroda stanowi panel telewizyjny. Podoba Wam się to rozwiązanie?


Każdy może coś podobnego zastosować u siebie w domu. Szczególnie wtedy gdy Wasz pokój jest długi, a wąski. W jednym miejscu można go przedzielić ścianą, która będzie w sobie kryć łóżko lub szafę, a z drugiej strony telewizor.

źródło obrazków: www.getthepoint.it

Ola z apetycznego wnętrza

16 komentarzy:

 1. Piękne drewniane sufity i te mega okna.....super przykład i te przezroczyste zabezpieczenia, żeby dzieciaki nie spadły z atresoli ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł z tym łózkiem - szufladą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe rozwiązanie! dodatkowo biel powiększa optycznie przestrzeń, więc mieszkanie nie wydaje się takie małe. Piękne czerwone dodatki i ten sufit... Mogłabym tam zamieszkać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. genialne rozwiązanie dla małych mieszkań.
  super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne rozwiązanie,szczególnie dla tych co mają za mało pokoi;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne.! Widzę, że mamy ze sobą coraz więcej wspólnego ;) Mała przestrzeń, mały dom, to wyzwanie, które może dać i projektantowi i jego mieszkańcom więcej radości niż nie jedno mieszkanie, dom w którym ciężko się odnaleźć.
  Pozdrawiam :)
  aga awx2

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uwielbiam małe przestrzenie, bo tam trzeba mocno ruszyc głową :)

   Usuń
 7. W tak pomysłowo zaaranżowanym małym wnętrzu mogłabym zamieszkać. I kreatywnością można się wykazać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ależ Ty masz cudownego bloga. po pierwsze- baza inspiracji, po drugie- same cudne zdjęcia i wnętrza. ach i och. będę częstym gościem!

  ps. dziękuję za odwiedzinki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Super przemyślane wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
  Antresole i wszelakie podesty są niezwykle praktyczne i efektowne.
  Szkopuł tkwi w wysokości lokalu i tu czasem jest pies
  pogrzebany.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pierwszy raz u Ciebie i totalny szok-blog "umeblowany" idealnie;masa inspiracji wnętrzowych;a biorąc pod uwagę;że czeka mnie niedługo meblowanie własnego m 2-częściej będę tu wpadała ;-).

  OdpowiedzUsuń

Instagram