Z APETYTEM ODKRYWAMY: Hotel Domu Mody Moschino

Kochani, dziś chcę może trochę przypodobać się koleżankom "szafiarkom" ;) dlatego niedzielę dedykuję modzie, oczywiście z uwzględnieniem architektury. Poniżej prezentuję hotel butikowy włoskiego domu mody MOSCHINO.
Na początku małe wyjaśnienie: hotel butikowy, to nie miejsce, które służy jako hotel i dodatkowo jest wyposażone w galerię butików i akurat dom mody Moschino wpadł na pomysł budowy takiego obiektu...

hotel butikowy - (ang. boutique hotel, czasem design hotel lub lifestyle hotel) – hotel wysokiego standardu, zaspokajający nierzadko wyszukane, luksusowe i wyrafinowane potrzeby. Grupą docelową odbiorców usług tego rodzaju hoteli są stosunkowo zamożne osoby ceniące sobie kameralność, spokój i intymność, unikające pośpiechu.

wikipedia.org
Innym charakterystycznym elementem towarzyszącym takiemu rodzajowi hotelu jest to, że każdy pokój jest indywidualny i inny. Polega to na tym, że nie jak w standardowych hotelach 5 lub więcej pokoi są w tym samym wystroju, tu każdy kąt ma swój osobisty charakterek. Dlatego można czerpać z tych wystrojów masę inspiracji.

no więc... chodźmy na małą wycieczkę po pokojach hotelu Moschino, a cóż nam innego pozostaje?zZzzzZzzz

Wnętrze jest oplecione bielą, jedynym akcentem jest jej przeciwieństwo - czerń.
Efekt na ścianie został osiągnięty poprzez nadruk ścienny w postaci naklejek, dodatkowo w najwyższym punkcie pokoju zaakcentowano olbrzymią muchą. 
Nie wiem czy chciałabym spać w towarzystwie takiego stwora nad głową ;) 

zobacz także: 

KLAPS! czarno-biały kolaż [ ANIMACJA ]

Life is a Bed of Roses
Tu przypomina mi się scena z filmu American Beauty, więc jeśli ktoś marzył kiedykolwiek o takiej scenerii może wpaść na weekend np. walentynkowy to hotelu Moschino ;)
Tu pojawia się znakomity akcent czerwień z bielą 


Luxurious Attic
Magazyn z pudełkami? Nie to jeden z pokojów hotelu :) Znakomity, przypomina mi typową aranżację z użyciem skandynawskich wyrobów.  Myślicie, że to dekoracja? Czy też sposób na przechowywanie?


The Forest
Tutaj dokładnie możemy poczuć się jak... w lesie. Śpiąc na łóżku, które sprawia wrażenie domku na drzewie, w towarzystwie mieszkańców lasu - patrz. lampy w kształcie sów. W ten sposób można idealnie wypocząć :)


Zobacz także:

ZE SKLEPOWEJ PÓŁKI: trend - sowaSleeping in a Ballgown room
Wrócić zmęczonym po balu i ... wypocząć w łóżku przypominającym suknie!
Wszystko pokryte aksamitem, miękką tkaniną w ciepłym kolorze. Łóżko sprawia wrażenie jak z bajki...


zobacz także:

słodkich snów, czyli sypialnie jak z bajki ...Sweet room
Pokojowe słodkości to akcenty tego rodzaju wnętrza hotelu Moschino. Chyba smakosz tych smakołyków zakocha się w tym pomieszczeniu. Poduszki w kształcie babeczek, są tylko akcentem, ale mocno przyciągają oko :)


zobacz także:

WISIENKA NA TORCIE: poduszkiIvy
Czyżby ten pokój był nawiązaniem mody do wnętrza? Paski i zieleń, to klasyczna aranżacja, ale z charakterem. Trochę elegancka, ale przełamuje jej powagę delikatny szary kolor, a dokładnie zobowiązujący wzór - pasek


zobacz także:

NA OPAK: aranżacje wnętrz i moda lat 60-tych :) powrót?
Clouds room
W chmurach.. ach.. czyli cóż tu może nam się kojarzyć: beza+chmury+biel i puchate baranki. Bajkowych i słodkich snów? Chyba nie potrzeba nic więcej :)


zobacz także:

NA OPAK: puszysty krem i beza

The Ribbon room
Wstążki, wstążki i jeszcze raz wstążki ... warto zbierać skrawki materiałów! :)


aby zobaczyć więcej wejdźcie na stronę hotelu, bo sama się już wyróżnia  www.maisonmoschino.com


źródło obrazków: www.nonsolokawaii.com, www.maisonmoschino.com

Ola z apetycznego wnętrza

4 komentarze:

 1. chcę do takiego hotelu!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Achhh ja też bym chętnie pomieszkał w takim hotelu. Zapewne zajął bym ten aartament z barankiem :) Jakiś taki przytulny i milusiński....jak każdy baranek z resztą :) Interesujący post. Nie miałem pojęcia o istnieniu takiego hotelu :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. płatki róż coś niesamowitego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hotelowe wnętrza na pewno są inspirujące, dlatego powinno się zwrócić na nie uwagę i na to, jakie funkcjonalne rozwiązania się stosuje. Mnie najbardziej interesują łóżka hotelowe , bo do tej pory zazwyczaj spotkałam się z wygodnymi propozycjami. Może wiecie, jakie najczęściej wybiera się, jeśli chodzi o pokoje hotelowe?

  OdpowiedzUsuń

Instagram