OBALAMY MITY: cała prawda o stylizacjach

Może wielu z Was wiele razy zastanawiało się czy też prezentowane mieszkanie w popularnym wnętrzarskim magazynie wygląda tak na co dzień. Jak oni to robią, że ich dom lśni czystością? Jak jest naprawdę i czy warto się martwić swoim nie do końca idealnym wnętrzem? Oto odpowiedź...Pewnie wiele osób zajmujących się tym na co dzień zdenerwuje mój wpis, ale przecież mity są po to by je obalać? Tak? Czy się mylę? Otóż nie raz zachwycamy się pięknymi prezentacjami wnętrz w kolorowych magazynach, filmach, serialach itp. Zawsze myślimy, co by tu zrobić aby nasz dom wyglądał tak idealnie. Nie raz rezygnujemy z dobrego wyglądu wnętrza, po tym jak stwierdzamy, że jest potrzebny gruntowny remont, a może nie nadążamy za modą? Odpowiedź jest prosta: NIE

Kolorowe zdjęcia pięknych wnętrz mają nas zachęcić, owszem do dbania o nasze cztery ściany, ale także do zbędnych wydatków, które dokładnie są określone w zachwycającej nas stylizacji. Dla potwierdzenia tego co piszę, znalazłam dla Was jeden z wielu przykładów, który dokładnie przedstawia całą prawdę o stylizacjach.


powyżej stylizacja w czasopiśmie, a poniżej "życie" codzienne pokoju


A oto bohaterka codziennych czynności tej przestrzeni


Dlatego rada jest prosta:

inspirujmy się pięknymi wnętrzami z okładek gazet, czerpmy z nich pomysły, korzystajmy z porad, ale wprowadzajmy życie w nasze wnętrza i cieszmy się ich przytulnością, stworzoną tylko i wyłącznie przez ich mieszkańców!

źródła obrazków: www.apartmenttherapy.com, www.makingitlovely.com

Ola z apetycznego wnętrza

5 komentarzy:

 1. Trudno sie nie zgodzić z tym co piszesz. Zdjęcia w gazetach sa czasami przestylizowane i mocno podrasowane. Niekiedy zastanawiam sie czy dane wnętrze nadaje się do mieszkania czy tylko do oglądania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Otóż to. Już dawno nie czytałem artykułu z tak odważnymi założeniami, ale co ciekawe ..... są w 100% rawdziwe i trafione. W gazetach wnętrzarskich zazwyczaj są piękne, ładne i doparacowane kolorystycznie stylistyczne wnętrza ale jest to zawyczaj efekt prac ekipy która parę wcześniejszych godzin spędziła nad dostoswoanie wnętrza do tego żeby wyglądało idealne. Ale jak tylko do wnętrza wchodzą z powrotem mieszkańcy to ono zaczyna również z powrotem "żyć swoim życiem" pełnym bibelotami, szpargałami i różnymi niezbędnymi elementami życia codziennego...nie zawsze do końca dostosowanymi do ogólnej stylistyki. I Co jest rzeczą jak najbardziej normalną, bo inaczej można by się dać temu zwariować. Swietnie dobrany przykład w poście. Interesujące naprawdę !!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miło mi, że temat interesuje i porusza, myślę, że stylizacja stylizacją, powinna znaleźć się piękna w czasopiśmie czy katalogu, bo to także chwyt marketingowy :) jednak warto czasem spojrzeć na to z przymrużeniem oka ;)

   Usuń
 3. zgadzam sie w zupełności!
  podobnie jest z ogrodami, moja znajoma projektanka ogrodów juz dawno odradziła mi kupowanie gazetek z aranżacją ogrodów,a juz na pewno nie liczyła, że bedzie tak jak w kolowych gazetkach, bo u nas inna ziemia, inne nasłonecznienie, i co dziwne, ona sama sie dziwi, że kwiaty na fotkach moga rosnac obok takich a nie innych, wiec czerpie inspiracje, owszem, ale dodaje do niego rzeczywistość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o! dokładnie, może nie jestem ekspertem od ogrodów i zieleni, ale wygląda to bardzo podobnie :)

   Usuń

Instagram