NA OPAK: jak nosić warstwy?

Warstwy. Spotykamy się z nimi na co dzień, szczególnie zimą. Ja przyznam szczerze mam zawsze problem czy dobrze dobrałam materiały, wzory, kolory, czy nie jest tego za dużo, czy wszystko pasuje do siebie, czy nie wyglądam jak choinka... oj...trochę się tego nazbierało :)Ubiór na cebulkę towarzyszy nam bardzo często w takie dni jak dziś. Wychodziłam dziś z domu o 6:30 było baaaaardzo zimno, bo -11C. Około 10:00 słońce już mocno przygrzewało i zrobiło się cieplej. W takim wypadku ubieramy się na tak zwaną "cebulkę". Te chłodno-ciepłe dni zainspirowały mnie aby napisać coś o warstwach i ... proszę!


Powyższe obrazki, przedstawiają stylizację dziewczyn z całego świata, bo przecież wszędzie lubią ubierać się na "cebulkę" nawet jeśli w danym kraju najniższa temperatura w ciągu roku to 25C :) Czasem stylizacje są udane, innym razem wydają się zbyt ciężkie, jednym słowem "przesadzone". Znalazłam dla Was, na jednym z blogów, małą lekcję "warstwowania". 

Zastanówcie się, czy nie patrząc na przykładowe stylizacje, skusilibyście się na takie połączenia?


We wnętrzach dzieję się podobnie, jednak trudno efekt końcowy zobaczyć w modelu 1:1. W tym celu projektanci korzystają z programów graficznych. Innym sposobem są "tablice inspiracji". To wspaniały sposób na "warstwowanie". 

Oto kilka przykładów:
źródła obrazków: toukie.tumblr.com, littlemiu.tumblr.com, perfectlullabies.tumblr.com, pink-and-vintage.tumblr.com, notetoself.typepad.com, domzpomyslem.leroymerlin.pl

Ola z apetycznego wnętrza

3 komentarze:

  1. A moim zdaniem warto troche pokombinować

    OdpowiedzUsuń
  2. Oby tylko nie przekombinować, bo to to aura zdarza się baaaaardzo często :) Aż za często. Bardzo praktyczne rady. Myślę że wiele kobiet może z nich skorzystać i wywiesić je sobie na lustrze w garderobie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne rady! Warto zapamiętać :-) Ja raczej bym nie łączyła kratki z kratką czy też co gorsza groszków z kratką :p

    OdpowiedzUsuń

Instagram