DZIEŃ Z PROJEKTANTEM: w świecie industrialnych lamp

Dawno dawno temu była sobie pewna Pani, która jako pierwsza w historii kobieta zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie dizajnu. Jury zachwyciło się jej niesamowitym pomysłem na oświetlenie domowej przestrzeni - lampy industrialne ... Mowa o Grecie Grossman. Ta słynna na całym świecie projektantka, znana jest przede wszystkim z mebli wykonanych z drzewa orzecha kalifornijskiego czy serii lamp, o których chcę Wam powiedzieć. Projektantka popularność osiągnęła przede wszystkim w latach 50-tych. Meble pochodzące z tego okresu jej działalności, są popularne do dziś, stały się ikonami, o które ubiegają się łowcy dizajnu. 


W jednym z wywiadów Greta Grossman (1906 - 1999) tak wypowiada się o swojej karierze:
„twierdzenie, że kobiety nie radzą sobie z mechaniką, jest nonsensem. Przewagą mężczyzn w projektowaniu mebli jest tylko ich fizyczna siła”
Dziś chciałam Wam zaprezentować serię lamp industrialnych Grety Grossman, które ostatnimi czasy wzbogaciły się o współczesnych naśladowców.


źródło obrazków: www.r20thcentury.com, www.dwr.com

Ola z apetycznego wnętrza

3 komentarze:

  1. hihihi... a ostatnio podobną lampę wyrzuciłam na śmietnik :) aż wstyd się przyznać...

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię te klimaty. Zwłaszcza w czarnym albo czerwonym kolorze :)

    OdpowiedzUsuń
  3. widzę tu (na całym blogu) wiele ciekawy pomysłów na wystrój wnętrze;) super, zwłaszcza, że jestem na etapie poszukiwania własnego gniazdka, więc tego typu informacje będą jak najbardziej przydatne;) pozdrawiam i zapraszam do mnie. obserwuję:)

    OdpowiedzUsuń

Instagram