DZIEŃ Z PROJEKTANTEM: w świecie półek i półeczek...

Kilka dni temu pisałam o półkach, temat Was bardzo zainteresował, a ja obiecałam , że za kilka dni pojawi się wpis o pewnym projektancie i jego niesamowitych meblach. Po raz pierwszy pojawia się cykl DZIEŃ Z PROJEKTANTEM. Od dziś będzie się pojawiać on co poniedziałek, bo warto znać miejsca i ludzi, którzy tworzą niespotykane na co dzień rzeczy...
Thomas Wold to projektant, który wytwarza niespotykane meble, prowadzi studio które współpracuje z różnymi architektami, projektantami, stylistami wnętrz, sklepami, itd. Jego pomysły zadziwiają, nie prezentują prostych, klasycznych i zwykłych elementów wyposażenia, są to eklektyczne "kolaże" półek i półeczek, które mają posłużyć jako mebel i swoiste "dzieło sztuki" - wisienka na torcie w danym pomieszczeniu.  


Niektóre meble są wykonywane z już starych, zużytych części: szafek, meblościanek, półek, kredensów. Łączone są ze sobą np.: szafka z innym frontem, bądź skrzydłem. W innych przypadkach meble są od samego początku projektowane i wykonywane od nowa. 

Oto kilka przykładów:


rock candy


mystery house


fractured fairy tailes


Unlimited Shelf LifeProjektant również poza tymi powyższymi, bajkowymi pomysłami, może pochwalić się nieco już przyziemnymi, choć jednak może sprawiających wrażenie, z innej dekady meblami. 


Pomysłowe jest również oświetlenie proponowane przez artystę:zobacz także: pomysł na półkę

źródło obrazków: www.thomaswold.com

Ola z apetycznego wnętrza

3 komentarze:

  1. Rewelacja !!!! Podobaja mi się najbardziej ze z przedostatniego zestawu złożónego z 4 modeli ujęć. Świetne są !!!! Prawdziwa wisienka na torcie i ciekawe zaakcentowanie miejsca np w monochromatycznym pomieszczeniu. Bardzi mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram