5 kroków do ... urządzenia pokoju księżniczki

Chyba nie jedna mała i nie tylko mała dziewczynka marzyła kiedyś o pokoju księżniczki z bajki. Łóżko z baldachimem, kolorowe ściany pokryte kwiatowymi wzorami, miękkie tkaniny, które pokrywa morze falban i koronek ... ach ... i się rozmarzyłam. 


P.S.Tak w ogóle jedna z czytelniczek wspominała (przy okazji pokoi dziecięcych i domków dla lal), że jej córki były zachwycone nowoczesnym podejściem do aranżacji pokoi. Do tej pory znała ich gusta zupełnie od innej strony: tej kolorowej, kwiatkowej i księżniczkowej... dlatego, oto wpis specjalnie dla prawdziwych księżniczek! ;) 

Być księżniczką podobno ciężka sprawa, ale posiadać pokój jak królewna z bajki - żaden problem. Oto kilka kroków do aranżacji królewskiego pokoju małej damy. Na początek kilka inspiracji, zawsze można w nich coś zauważyć, co jest powtarzalne i wyznaczy styl.


5 kroków do urządzenia pokoju księżniczki


1. Kolor, po pierwsze: jak widać na załączonym obrazku... różowy kolor nie do końca jest koniecznością w książęcych progach, bo czy tak naprawdę życie na tronie jest wyłącznie różowe? We wnętrzu z opisywanym styl liczą się głównie elementy jego wyposażenia.2. Materiał - miękkie tkaniny w towarzystwie drewna pod różną postacią: podłoga (szczególnie białe deski czy bardzo dobrze widoczne ich łączenia), meble, dekoracja
3. Meble - łóżko z baldachimem nie jest koniecznością, podobnie jak różowy kolor, jednak musi być na stałe rozłożone, nie można do pokoju księżniczki wstawić rozkładanej sofy, bo przecież każda księżniczka może spać kiedy tylko chce :) Poza tym stylizowane wyposażenie, miękkie nóżki, których wygląd wskazuje jakby były żywe i chciały wyruszyć w swój własny świat. Mile widzianym elementem jest także pufa, miękka, przytulna i duża, dla innych księżniczek, które przyjdą do nas w odwiedziny.
4. Dodatki i wzory , czyli dużo różnych "księżniczkowych" gadżetów, pod tym pojęciem mile widziane obrazki czy ramki ze zdjęciami. Dodatkowo na małej komódce lub w toaletce wiele świecidełek. Maskotki czy poduchy to miłe ukoronowanie miejsca do wypoczynku. Wzory które uwielbiają księżniczki, to truskawki, misie, kucyki i koniki, kwiatuszki itp...
5. Światło, to nadanie pokojowi księżniczki odpowiedniego charakteru. Lampy, które znajdą się w takim pomieszczeniu mogą być w ciągu dnia dodatkowym wystrojem, błyskotką wnętrza.


Po tych wszystkich obserwacjach, spójrzcie na poniższe wnętrze, które wcale nie jest różowe ani też nie posiada dziecięcych wzorów. Czy pokój w charakterze księżniczki musi posiadać tylko młoda dama?Jeśli już zdecydujecie się na aranżację w stylu komnaty księżniczki, to może na dobry początek skompletujcie potrzebne wyposażenie. Poniżej kilka propozycji.


  
1. Łóżko ROSE, JYSK
2. stolik ISALA, IKEA
3. HEMNES Stolik nocny, IKEA
4. Yankton Hook, ZARA HOME
5. Stylizowany Zegar dwustronny, JYSK
6.  Fifield Photo Frame, ZARA HOME

źródło obrazków: www.weheartit.com, www.ikea.pl, www.jysk.pl, www.zarahome.com

Ola z apetycznego wnętrza

4 komentarze:

  1. Sama bym zamieszkała w takim pokoiku, jakkolwiek jestem ww wieku naprawdę dużych księżniczek.

    Jeśli mówimy o dorosłych księżniczkach, taki pokój ma swoją nazwę - buduar ;) Widziałam, że to temat numeru w najnowszym "Dom i wnętrze".
    Dodam, że Hilding reklamuje się nawiązując do "Księżniczki na ziarnku grochu".

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również w domu mam taką jedną księżniczkę i to prawda, że należy urządzać pokój pod jej wytyczne. Jednak łózko https://senpo.pl/lozka/ to już była tylko moja decyzja, ponieważ chciałam aby ta księżniczka spała na najlepszym łóżku.

    OdpowiedzUsuń

Instagram