1,2,3 ... ciepło, cieplej, gorąco

Dziś walentynki, to święto zakochanych, jednak ja uważam, że skoro już mamy taki dzień w kalendarzu, należy  podzielić się w nim ciepłym uczuciem ze wszystkimi, na kim nam zależy. To również znakomita okazja aby swoim czterem kątom nadać odpowiedni nastrój i charakter, gdy na zewnątrz ziąb ... pamiętacie jeszcze zabawę: "ciepło cieplej, gorąco"?


Świece, świeczki, świeczniki ... czarodzieje nastroju, bo to ich drugie imię, są znane i lubiane od wieków. Dlaczego tak je lubimy, nawet jeśli nie są zwieńczone ciepłym i tańczącym płomieniem? To ich delikatny wpływ na naszą podświadomość. Kojarzą nam się z ogniem i ciepłem, a gdy widzimy tańczący płomień to od razu pojawia się uśmiech na buzi. Czy potrzeba czegoś więcej, w zimowy mroźny wieczór? 


Świeca to również jeden z podstawowych remediów w Feng Shui, wpływa na atmosferę pomieszczenia i jego mieszkańców, a dokładnie na ich bliskość i relacje.Świece - zawsze ocieplą pomieszczenie, nie tylko gdy są pełne płomienia, ale już sam ich widok kojarzy nam się z ogniem, który delikatnie się porusza. Świece można kupić w różnych formach oraz kolorach, wzbogacone o inne drobiazgi, dlatego warto szukać takich egzemplarzy, które również będą się Wam kojarzyć z ciepłem np ziarnka kawy, kawałki wanilii, małe drewniane "palisady", itp. Dodatkowo niektóre świece nadają zapach, dlatego szukajmy tych zapachów, które kojarzą nam się ze świętami, domowymi wyrobami, np. cynamon, wanilia, imbir ...Dzięki świecom nie musimy być szczęśliwymi posiadaczami kominka. Do wyboru mamy wiele możliwości zatrzymania w swoim domu migoczącego płomienia. Zebrałam dla Was kilka propozycji.   


1. Świecznik CAJA, JYSK
2. Świecznik-kula wzór z liściem (drewno), JYSK
3. Świeca KULA RUSTIC kremowa, LEROY MERLIN 
4. ROTERA Latarenka (czerwona), IKEA 
5. MJONAS Latarenka ze świecą bryłową, IKEA
6. SUPERFIN Świecznik na tealighty, IKEA
7. Świeca pieńkowa RUSTIC, LEROY MERLIN


źródło obrazków: www.jysk.pl, www.ikea.pl, www.weheartit.com, www.leroymerlin.pl

Ola z apetycznego wnętrza

1 komentarz:

Instagram