Z APETYTEM ODKRYWAMY: zmianatematu

Dziś coś, co zainteresuje pewnie koleżanki i kolegów z Łodzi: ZMIANATEMATU. Dla "niebędących w temacie"-odwiedzamy z apetytem jedną z klubokawiarni na Piotrowskiej, w Łodzi :)


Jeśli ktoś wybiera się do łodzi powinien odwiedzić to miejsce, z tego względu, że aranżacja jest jednym z niewielu przykładów na świecie, a jak widać można odnaleźć ją w Polsce. Dodam, że motyw "cięcia" pojawia się nie tylko w "zmianatematu", ale także w innym miejscu ulicy Piotrowskiej. Na jednym ze skwerów można spotkać rzeźby z podobnym motywem - cz staje się on charakterystycznym elementem Łodzi?wnętrze wyróżnia czystość stylowa, pomysł i funkcjonalność, bo małe pomieszczenie kawiarniane wydaje się większym poprzez efekt "rozdrobnienia" skórki :)


Autorem projektu jest studio xm3, projektanci zaskakują spacerowiczów sąsiadującej ulicy, ponieważ idąc nią mijamy same XIX wieczne kamienice, przypuszczać można, że i wnętrze kawiarni będzie nawiązywać do stylu z tych lat, a tu ... dosłowna zmiana tematu.


napoje są ukryte w szczelinach  żebrowaniu dekoracji, w ten sposób mamy tu efekt 2w1 :) dekoracja+funkcjonalnośćTRIKI projektantów:
 • drewno + biel - biel znakomicie prezentuje się na drewnianym tle i odwrotnie, nawiązuje to do stylu skandynawskiego, w którym stawia się na naturę i prostotę
 • proste formy wyposażenia, zwykłe krzesełka, proste blaty na fikuśnym tle
 • tło stanowi również wyposażenie, takie jak barek
 • powielanie jednego motywu - cięte słoje drewna

źródło obrazków: www.archdaily.com

Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Wow, wnętrze wygląda imponująco. Przy następnej wizycie w Łodzi postaram się odwiedzić to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. koniecznie! :) polecam, bo efekt aranżacji niesamowity! :)

   Usuń
 2. A ja byłem w tej knajpce przypadkiem przechodząc Piotrowską. Fajne miejsce godne polecenia. Design najciekawszy jaki widzialem w kraju. I nie wiedzialem ze to jakas popularna knajpa,ze pisza o niej artykuly, dlatego tymbardziej spokcio:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, wnętrze jest bardzo znane :) sama przypadkiem trafiłam na zmianetematu, bo siedziałam na pobliskiej recyklingowej ławce :)

   Usuń
 3. Przypomniały mi się czasy dzieciństwa. Pamiętam, jak składałem takie drewniane modele dinozaurów...

  OdpowiedzUsuń
 4. rewelacja ;) świetne wnętrze podoba mi, uwielbiam strukturalnośc i multiplikacje ;) pozdrawiam bosko

  OdpowiedzUsuń

Instagram