"PIĘKNO I BESTIA" niewykończona restauracja meksykańska :)

Nie wiem czy ktoś miałby ochotę odwiedzić tą jakże nowiutką restaurację w Mexico City, ale myślę, że jest to doskonały przykład aby zmobilizować co niektórych do otwarcia własnego biznesu ;) Jak widać, nie trzeba kończyć aby mieć od groma klientów! :)Prezentowana dziś restauracja, to jedna z nowszych tego typu miejsc w Mexico City. Mimo, że od zewnątrz wygląda na skromna, świeżą i czystą, wnętrze może niektórych koneserów odstraszać... Dla przybliżenia tematu: restauracja została otwarta w 2011 roku. Czyżby już tak się zepsuła?

Nie, właściciele z projektantami sami zamierzyli taki efekt. Sam projekt koncepcyjny zawiera rysunki, które wskazują, że przedewszystkim charakter będzie nadawać "niewykończony sufit".


"niewykończony" sufit stanowi tło dla prostych i gładkich białych ścian


z zewnątrz restauracja przypomina skromny bar, który niczym szczególnym nie wyróżnia się z otoczenia


wnętrze to nie tylko odrapany surowy sufit, ale stare elementy wyposażenia, jak chociażby szafa grająca czy kamienny zlew


proste formy użytkowe: blat, krzesełka i krzesła barowe, nie wprowadzają kontrastu w aranżacji tylko delikatnie nawiązują do charakteru sufituDlatego, jeśli ktoś  z Was przebywałby w Mexico City, warto zajrzeć do tej restauracji. Może ktoś z Was też zechce otworzyć takie dzieło architektury? 

źródło obrazków: www.archdaily.com

Ola z apetycznego wnętrza

1 komentarz:

Instagram