łóżko księżniczki

Widząc taki obrazek przypominają nam się bajki i filmy o księżniczkach, zamkach, smokach i królewskim życiu. Łóżko z baldachimem jest również używane w zwykłych domach. Jak się okazuje nawet tych współczesnych.
mebel ten królował głównie w XVIII wiecznych rezydencjach. Każdy król i królowa mieli takie wyposażenie sypialni. Służyło to głównie ozdobie, podkreśleniu przepychu i bogactwa, a czasem osłonie przed komarami w formie moskitiery.


 
Dziś również stosuje się takie łózka, jednak należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach:
 • pomieszczenie musi być wysokie
 • takie łóżko jest ozdobą, akcentem, który niekoniecznie musi mieć wokół mnóstwo innych ozdób
 • pasuje do styli: angielskiego, kolonialnego, wiktoriańskiego, nowoczesnego, minimalizmu Łóżko z baldachimem to także sztuka i natura w jednym :)Kilka przykładów ze sklepowego zaplecza:

1. łóżko z drewna orzechowego, pomalowane na biały lub szary kolor, Gray 81 bed, Gervasoni  
2. łóżko z aluminiowym baldachimem, który tworzy konstrukcję całego łóżka, RL1 Cube Bed, Ralph Lauren
3. łóżko wykonane z litego drewna, Modern Vancouver firmy Maxalto
4.  łóżko wykonane jest z surowców naturalnych,  Otto 189E, Gervasoni 


źródło obrazków: www.examiner.com, www.anthropologie.com, www.onegoodthing.net, www.etsy.com 

Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. Moskitiery w sklepie Kasandra.com.pl to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym otwarte okna i drzwi możemy pozostawić przez cały dzień.
  Moskitiera na drzwi to idealne rozwiązanie przeciw owadom, które pragną dostać się do Twojego domu. Zapewnia stały dostęp do świeżego powietrza, skutecznie chroniąc Twoje mieszkanie przed wszelkimi owadami.

  https://kasandra.com.pl/pozostale-moskitiery-c-153_24.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj faktycznie takie łóżko wygląda jak dla prawdziwej księżniczki. Jednak zastanawiam się jak jest z wygodą spania na takim łóżku. W pokoju moich dzieci mamy łóżko https://senpo.pl/lozka/lozka-160x200/ i z tego co maluchy mówią to śpi im się bardzo wygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że nie wszystkie te obrazki przypominają ale są bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieć łóżko jak księżniczka to chyba marzenie każdej małej dziewczynki. Ja dla swojej córki również postarałam się kupić takie łózko, ponieważ uwielbiam ją uszczęśliwiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. 53 YEAR OLD RESEARCH ASSISTANT III CAMI BAINES, HAILING FROM WHISTLER ENJOYS WATCHING MOVIES LIKE EVE OF DESTRUCTION AND COMMUNITY. TOOK A TRIP TO MAUSOLEUM OF KHOJA AHMED YASAWI AND DRIVES A C70. DODATKOWE SRODKI

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybyście szukali łózka do hotelu to mogę wam polecić łóżka hotelowe prosto od producenta. W ofercie są też ochraniacze i toppery. Ja własnie zastanawiam się nad takim łózkiem do naszego mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjne są te propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Te propozycje wyglądają jak prosto z bajkowej scenerii. Rewelacyjny wpis.

  OdpowiedzUsuń

Instagram