Nowojorski LOFT z elastyczną przestrzenią mieszkalną

Loft to obecnie modny sposób na mieszkanie. Stara fabryka, drukarnia, hale przemysłowe... kto by pomyślał w XIX wieku, w czasie wielkiej rewolucji przemysłowej, że za 100 lat o tamtejsze obiekty przemysłowe  będą ubiegać się ludzie, aby tam zamieszkać.

Dziś chcę Wam przedstawić loft, którego właściciele postawili na przestrzeń, a ściany działowe zamienili na ruchome ciężkie zasłony. Loft znajduje się w starej, ceglanej zabudowie Nowego Jorku. Wnętrza takich obiektów charakteryzują się przestronnością, wysokimi szkleniami, czasem jeszcze spotykamy ciężką stolarkę oraz ceglanym wykończeniem. A co to znaczy loft, według definicji?

Loft (ang. poddasze, strych) – mieszkanie o wysokim standardzie, przeważnie o dużej powierzchni, urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach.
wikipedia 
W Polsce cenne lofty można zobaczyć przede wszystkim w Łodzi, w Zagłębiu, we Wrocławiu, w Poznaniu ... itd. czyli w tych miejscach, gdzie przemysł rozkwitał jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a dziś zaczyna kwitnąć tam życie rodzinne.

Jednak spójrzmy na prezentowane wnętrze z pomysłem na niestałe przegrody :)


we wnętrzu poprzemysłowym przeważa biel, a aranżacja jest dopełniona i wydaje się być ciekawa poprzez wykorzystanie wielu różnych materiałów i faktur w jednym odcieniujeśli chcemy odgrodzić jedną strefę od drugiej wystarczy zasłonić kotarę, a jesli chcemy mieć przestronne mieszkanie zasłony staną się dodatkową ozdobą gdy je zsuniemy  
akcentem we wnętrzu są meble, które nawiązują do różnych stylów, są one w neutralnych i nieodbiegających od reszty kolorach. Niektóre z wyposażenia jest w nieco ciemniejszym odcieniu, który nawiązuje do podobnej stolarki okiennej
w ten sposób poprzemysłowe wnętrze loftu zamienia się w przytulne mieszkanie w stylu nieco fabrycznym, jedynie miękkie tkaniny, materiały i niektóre ażurowo-koronkowe wykończenie wprowadzają ciepło Przyznam szczerze, że będąc w Łodzi na wycieczce po jednym z budynków z loftami byłam miło zaskoczona, że mieszkanie o baaaaardzo wysokim standardzie, eleganckie, ze swoją historią sprzed 100 lat, 60 metrowe można kupić już nawet za 250 tys. zł. Dlatego nowoczesna i współczesna mieszkaniówka za wygórowaną cenę powinna się schować przy takich obiektach :)
źródło obrazków: www.ideascasas.com, www.wikipedia.pl

Ola z apetycznego wnętrza

2 komentarze:

  1. Fajnie wygląda i to nie tylko w biurach jak widać:) Ja też postawiłem na nowoczesny styl. Znalazłem na https://plissandroll.pl super rolety, też się mogą przydać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba taki styl lubić, a mi mega się to podoba:) Odpowiedni projekt, meble zrobią robotę!

    OdpowiedzUsuń

Instagram