Nowojorski LOFT z elastyczną przestrzenią mieszkalną

Loft to obecnie modny sposób na mieszkanie. Stara fabryka, drukarnia, hale przemysłowe... kto by pomyślał w XIX wieku, w czasie wielkiej rewolucji przemysłowej, że za 100 lat o tamtejsze obiekty przemysłowe  będą ubiegać się ludzie, aby tam zamieszkać.

Dziś chcę Wam przedstawić loft, którego właściciele postawili na przestrzeń, a ściany działowe zamienili na ruchome ciężkie zasłony. Loft znajduje się w starej, ceglanej zabudowie Nowego Jorku. Wnętrza takich obiektów charakteryzują się przestronnością, wysokimi szkleniami, czasem jeszcze spotykamy ciężką stolarkę oraz ceglanym wykończeniem. A co to znaczy loft, według definicji?

Loft (ang. poddasze, strych) – mieszkanie o wysokim standardzie, przeważnie o dużej powierzchni, urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach.
wikipedia 
W Polsce cenne lofty można zobaczyć przede wszystkim w Łodzi, w Zagłębiu, we Wrocławiu, w Poznaniu ... itd. czyli w tych miejscach, gdzie przemysł rozkwitał jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a dziś zaczyna kwitnąć tam życie rodzinne.

Jednak spójrzmy na prezentowane wnętrze z pomysłem na niestałe przegrody :)


we wnętrzu poprzemysłowym przeważa biel, a aranżacja jest dopełniona i wydaje się być ciekawa poprzez wykorzystanie wielu różnych materiałów i faktur w jednym odcieniujeśli chcemy odgrodzić jedną strefę od drugiej wystarczy zasłonić kotarę, a jesli chcemy mieć przestronne mieszkanie zasłony staną się dodatkową ozdobą gdy je zsuniemy  
akcentem we wnętrzu są meble, które nawiązują do różnych stylów, są one w neutralnych i nieodbiegających od reszty kolorach. Niektóre z wyposażenia jest w nieco ciemniejszym odcieniu, który nawiązuje do podobnej stolarki okiennej
w ten sposób poprzemysłowe wnętrze loftu zamienia się w przytulne mieszkanie w stylu nieco fabrycznym, jedynie miękkie tkaniny, materiały i niektóre ażurowo-koronkowe wykończenie wprowadzają ciepło Przyznam szczerze, że będąc w Łodzi na wycieczce po jednym z budynków z loftami byłam miło zaskoczona, że mieszkanie o baaaaardzo wysokim standardzie, eleganckie, ze swoją historią sprzed 100 lat, 60 metrowe można kupić już nawet za 250 tys. zł. Dlatego nowoczesna i współczesna mieszkaniówka za wygórowaną cenę powinna się schować przy takich obiektach :)
źródło obrazków: www.ideascasas.com, www.wikipedia.pl

Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Fajnie wygląda i to nie tylko w biurach jak widać:) Ja też postawiłem na nowoczesny styl. Znalazłem na https://plissandroll.pl super rolety, też się mogą przydać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba taki styl lubić, a mi mega się to podoba:) Odpowiedni projekt, meble zrobią robotę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń, to muszę przyznać, że jak najbardziej jestem fanką tego, aby jednym z elementów aranżacyjnych były zasłony. Czy lubicie takie elementy we wnętrzach? Ja osobiście jak najbardziej, więc koniecznie polecam szukać czegoś fajnego dla siebie. Myślę, że ze znalezieniem odpowiednich zasłon problemu nie będzie, ale jakoś bardziej mimo wszystko przekonują mnie oferty online. Jakoś dają dużo więcej możliwości aranżacyjnych. Śmiało zastanówcie się nad taką dekoracją u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyremontowaliśmy właśnie kuchnię i pozostały nam teraz naprawdę małe rzeczy do uzupełnienia. Wśród nich na pewno jest zainwestowanie w maty antypoślizgowe w szufladach, aby był w nich porządek i wszystko na swoim miejscu. Spodobały mi się maty, które w swojej ofercie posiada firma https://e-rejs.eu/systemy-szuflad-i-prowadnic/maty-antyposlizgowe . Zawsze możecie zerknąć i sprawdzić, bo może akurat i u Was się sprawdzą. Mają wysoką jakość wykonania i estetykę, która idealnie uzupełnia kuchenną zabudowę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie zasłony można zastąpić przez shuttersy, takie okiennice zewnętrzne. Mam takie świetnie się sprawdzają, trochę bardziej zatrzymują dźwięk niż zwykłe zasłony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem lofty to prawdziwe perełki architektoniczne, łączące w sobie historię, charakterystyczne elementy poprzemysłowe oraz nowoczesne, funkcjonalne wnętrza. Jeśli chodzi o zastosowanie ruchomych ciężkich zasłon jako alternatywy dla tradycyjnych ścian działowych - moim zdaniem jest to naprawdę innowacyjny pomysł, który dodatkowo podkreśla przestronność i otwartość loftów. Bardzo inspirujący wpis!

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne źródło informacji na ten temat - https://www.najdom.pl/
  Można znaleźć sporo konkretów i ogólnie sensowne kierunku. Nie ograniczajcie źródeł ;-)

  OdpowiedzUsuń

Instagram