PROJEKT ŚCIANA: "domowa galeria"

Oglądając wiele czasopism, portali oraz publikacji poświęconej architekturze wnętrz i aranżacji bardzo często spotykam temat "domowych galerii". Dziś postaram się zebrać kilka dobrych przykładów tego typu pomysłów, a dla tych, którzy po raz pierwszy słyszą to pojęcie, w skrócie wyjaśnię na czym ono polega i kiedy warto się nad nim zastanowić. 
"domowa galeria" = ...
ściana wspomnień, dekoracja pustej ściany, pamiątki z podróży, pamiątki rodzinne, drzewo genealogiczne, itp.


Powodów do stworzenia domowej galerii może być wiele. W wielu angielskich domach ten rodzaj dekoracji stosowany jest w miejscach, które bardzo dobrze się eksponują, np. ściany przedpokoju - one witają każdego gościa domu i odkrywają przed nim charakter rodziny: "jesteśmy świetną rodziną, mamy wiele pasji, kochamy się i nie możemy bez siebie żyć". Takie pierwsze wrażenie wprowadza innych w dalszą część domu ;)


zachęcam również do przeczytania wpisu: wnętrze jak "domowa galeria"


do ramek możemy wkładać wszystko: zdjęcia, obrazki, własne dzieła, szkice, płaskie elementy

  
ramki mozna grupować i zestawiać ich różne wizerunki, np. gruba rama a obok cienka


domowa galeria może posłużyć za ozdobę ściany, bądź nawet jej pokrycie, gdy rozmieścimy ramki i obrazy na całej jej powierzchni 


warto pomyśleć nad elementami, które mogą przełamać "ramkowy" charakter i wprowadzić bardziej artystyczny wizerunek do wnętrza


"domowa galeria" to nie raz sposób obramowania elementów domu

 


ramki mogą być puste i jednokolorowe, a tylko różnić się kształtemgrupowanie ramek o tej samej wielkości również daje wspaniałe efekty, szczególnie jako dekoracja minimalistycznych przestrzeni


PODSUMOWANIE "domowa galeria":
- zbiór pamiątek z wakacji - np. zdjęcia + suszonki roślin z danego miejsca
- ścienny album rodzinny - np. prezentacja członków rodziny
- ściana wspomnień - np. najważniejsze wydarzenia z życia rodziny
- hobby - np. wystawa fotografii artystycznej
- akcent we wnętrzu - np. zamiast zdjęć w ramki zamieścić obrazki we wzory, w ostrych kolorachA oto przykład jednej z aranżacji, które możecie wykonać sami:


1. kup ramki: 1. ramka RIBBA 32x42 cm, IKEA
2. ramka RIBBA 25x25cm, IKEA

2. zrób schemat układu ramek np. szkic

3. wykonaj!


"galeria domowa" - ten typ aranżacji to uniwersalne rozwiązanie dla ozdobienia swoich czterech kątów. dlatego: 


"warto zrobić odważny ruch i przeznaczyć jedną ze ścian na galerie np. fotografii, do której w każdej chwili możemy wprowadzić zmiany " 


źródło obrazków: www.lifeandanythingelse.blogspot.com, www.design-decor-staging.com, www.designhunter.co.uk, www.newyorksocialdiary.com, www.housetohome.co.uk, www.hearttreehome.com

Ola z apetycznego wnętrza

16 komentarzy:

 1. juz wiem od czego zacznę wiosenne porządki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. na schodach genialne :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. galeria to jest to :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To zdecydowanie moje klimaty. Często słyszę,że już nic na sciany nie wcisnę :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie zastanawiałam się co zrobić z pusta ścianą nad kanapą:) teraz już mam inspirację :) Dzięki!!

  OdpowiedzUsuń
 6. super inspiracja! właśnie zastanawiałam się co zrobić z pustą ścianąnad kanapą! 3m x 2 ! teraz już wiem. Dziękuję :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,
  a można prosić o podanie wymiarów ramek użytych do galerii domowej. pkt.3. Z góry dziękuję.
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł z domowa galerią bardzo mi się podoba, w moim domu jest wiele zdjęć w kolorowych ramkach. Myślę, że ozdobienie tak ściany powoduje, że dom faktycznie staje się bardziej przytulny i nasz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam ramki na zdjęciach. Mają ten swój niepowtarzalny klimat. Sam mam ich taką ilość i szczerze pisząc nie zamierzam zmieniać tego w przyszłości ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. zawsze wydawało mi się dziwne wkładanie do ramek czegoś poza zdjęciami, a pusta ramka była dla mnie już zupełnym absurdem, jednak patrząc na te zdjęcia mówię sobie "Ty to naprawdę fajnie wygląda" także spróbuję i u siebie:d

  OdpowiedzUsuń
 11. dobrze dobrana ramka na ścianę, która ładnie komponuje się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi pokoju / salonu / kuchni to moim zdaniem absolutny "must have", w dużej mierze od niej zależy jak będzie się komponował osadzony w niej obraz z naszego zdjęcia. Teraz gdy jest bardzo dużo możliwości, żeby mieć spersonalizowany Fotoobraz (bo coraz więcej firm oferuje wydruk pięknego fotoobrazu ze zdjęcia) nasze ściany mogą nabrać nowej energii, a jednocześnie przypominać nam najlepsze momenty z naszego życia - na codzień :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne realizacje, po raz kolejny sprawdza się formuła, iż piękne nie musi być drogie, najważniejsza jest nasza kreatywna wyobraźnia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię takie dekoracje na ścianach. Ja w takie ramki wkładam zdjęcia z różnych wyjazdów. Ostatnio włożyłam dużo zdjęć ze szkolenia wyjazdowego z Indii. Kurs zawodowy przeszliśmy bardzo szybko i mogliśmy zwiedzać i robić pamiątkowe zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pojawił się temat kursów. Gdzie warto zrobić szkolenia okresowe na stanowiskach robotniczych? Czy to jest pewniak - https://www.tarbonus.pl/produkt/szkolenie-okresowe-bhp-pracownikow-zatrudnionych-na-stanowiskach-robotniczych/ ? Ewentualnie - gdzie jeszcze warto pytać, aby było w porządku?

  OdpowiedzUsuń

Instagram