WISIENKA NA TORCIE: krzesełko SIGURD

Warto na sam koniec każdej aranżacji zastanowić się nad akcentami, symbolami, a także elementami, które nadadzą indywidualny charakter wnętrzu. Według mnie to znakomite porównanie do wisienki na torcie!

Dziś jako wisienka na torcie prezentuję Wam nowość, która pojawiła się w sklepach ikea. Niby niepozorne krzesełko, ale z bardzo bogatą historią. Projektanci jako główny cel projektu postawili sobie wygodę. Dodatkowo zaczęli projekt od pytania: gdzie mogłoby sie nasze krzesełko znajdować? Odpowiedź: praktycznie wszędzie. To skromny mebel, który spełnia idealnie swoją funkcję w kuchni, jadalni, a także salonie.

słowo od projektantów:

"Krzesło SIGURD jest jasne i czyste w formie. Aby osiągnąć ten efekt musieliśmy znaleźć równowagę pomiędzy proporcjami krzesła, a kątem ustawienia nóg"

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam nowy produkt IKEA, od razu poczułam powiew wiatru w domku na plaży. Każdy może również stworzyć w swoim domu klimat wakacji, urządzając go w stylu nadmorskim. Poniżej kilka przykładów wnętrz z wakacyjnym klimatem, w których krzesło SIGURD znajdzie swoje miejsce.


Według mnie krzesełko jest idealną wisienką, którą można udekorować każde pomieszczenie, nie tylko to ze stołem. Gdzie i jak sprawdzi się "wisienka"?

 • SIGURD - jako idealny akcent w przedpokoju, zawsze można usiąść i wygodnie założyć buty
 • wygodniejszy zastępca taboretu w kuchni, ze względu na swoje małe wymiary i czysta formę
 • idealny do jadalni, szczególnie urządzonej w stylu wiejskim, rustykalnym bądź nadmorskim
 • jeśli ktoś ma dużą łazienkę, warto jako neutralny, ale formalny akcent wstawić krzesełko
 • czysta i prosta forma, którą można umieścić w towarzystwie każdej kolorystykiźródło obrazków: www.housetohome.co.uk, www.ikea.pl

Ola z apetycznego wnętrza

2 komentarze:

 1. takie krzesełko kupię dziecku na urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, to krzesło naprawdę wygląda jak doskonałe rozwiązanie do wielu pomieszczeń! Nie dość, że wygląda ono wygodnie, to w dodatku jest funkcjonalne. Pomysł umieszczenia go w przedpokoju do założenia butów jest genialny, a jego prosta forma sprawia, że świetnie wpisze się w różne aranżacje tej przestrzeni, gdyby była ona zmieniana w przyszłości. To właśnie takie uniwersalne elementy są ponadczasowe.

  OdpowiedzUsuń

Instagram