Z APETYTEM ODKRYWAMY: w szarym butiku w Los Angeles

Zawsze gdy zastanawiamy się, jak urządzić nasze cztery kąty, szukamy inspiracji tylko i wyłącznie we wnętrzach mieszkalnych. Czasem warto odetchnąć. Przejść się do swojego ulubionego fryzjera, kawiarenki i zachłysnąć się tym, co tam nas urzeka. A nóż znajdziemy inspirację w komercyjnych przestrzeniach! 


Te wnętrza są dokładnie przemyślane przez projektantów: jak przyciągnąć wzrok klienta, ale także jak ułatwić mu poruszanie się po wnętrzu? Dziś zaprezentuje Wam jeden taki przykład, jak szukać inspiracji w butiku z biżuterią i ubraniami?


Szary, to kolor, który towarzyszy nam praktycznie codziennie w zimowe dni. Nawet czasem, jak wyjrzy słońce zza chmur pozostaje. Jakiś czas temu uporczywie poszukiwałam szarego swetra. Znalazłam! Po pewnym czasie zorientowałam się, że w szafie mam same rzeczy właśnie w tym odcieniu! Wszystko było ponure, smutne i jeszcze za oknem ta pogoda. Jednak szary to uniwersalny i bezpieczny kolor, każdy inny kontrastowy odcień pozwala się szybko zauważyć na jego tle. 

Poniżej prezentuje Szary Butik w Los Angeles. W jaki sposób projektanci poradzili sobie z szarym kolorem? "Uspokoili" go kontrastami, dzięki temu smutny odcień delikatnie gubi się we wnętrzu. Jest tłem, czasem dodatkiem. Jednak nie tylko problem szarego jest tu inspiracją. Sposób przechowywania i tworzenia miejsc, które przyciągną wzrok nie jednego.Odkrywamy triki projektanta:  

 • szary jako tło, kolor, a także jego różne odcienie stanowią podkład dla wielu przedmiotów i dekoracji. Na nim, bardzo dobrze prezentuje się biżuteria, które jeszcze bardziej bije swoim blaskiem i mówi do klienta: "chodź, zobacz, kup"; 
 • jedna ściana pokryta tapetą, a na jej tle ozdobna lampa - stwarzają przyjazny i reprezentacyjny kąt, który będzie podziwiany przez każdego kto odwiedzi Twoje cztery kąty. Sposób ten bardzo dobrze sprawdza się w małych mieszkaniach, w których trudno zrobić coś, co będzie tylko dekoracją, a nie częścią użytkową. Ten zabieg nie zabiera przestrzeni tylko, dobrany w odpowiedni sposób, nawet ją optycznie powiększa;
 • wieszaki - przechowywanie i organizacja, w małych przestrzeniach wieszaki spełniają swoją rolę. Przede wszystkim używamy ich do przechowywania ubrań. Umieszczamy je na zwykłym drążku. Może on znajdować się w zabudowanej szafie, ale także na otwartej przestrzeni. W tym drugim przykładzie, warto zająć się segregacją rzeczy powieszonych, np ułożyć je kolorystycznie, jak w przypadku Szarego Butiku. Porządek i sztuka w jednym!
 • re-use, czyli ponowne wykorzystanie. W butiku zabieg ten reprezentuje zwykły stolik, prawie taki przy którym zasiadaliśmy w szkole. Jest on pomalowany na czarno i uzupełniony o kółka przy nogach. W domu takie wyposażenie z łatwością możemy użyć jako stół jadalny czy ława przy sofie. Można go w łatwy sposób przesuwać i zmieniać przestrzeń, a także funkcje;
 • pojemniki na biżuterię zostały wykonane ze starych ram okiennych i drewnianych pudełek. Można też wykonać takie cuda z ram po obrazach. Postawione w widocznym miejscu mogą być dodatkową ozdobą, nie tylko miejscem do przechowywania;
 • znaleziska z pchlego targu, czy strychu babci, dopełniają wnętrze i tworzą jego nastrój.
A wszystko w towarzystwie różnych odcieni szarości!  


źródło obrazków: www.apartmenttherapy.com

Ola z apetycznego wnętrza

2 komentarze:

 1. fakt! inspiracja pełna para :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie delikatne łańcuszki z zawieszką nazywają się celebrytki i są teraz bardzo modne właśnie dzięki rozpowszechnieniu ich przez gwiazdy. Ja znalazłam niedrogie na stronie https://www.elori.pl/ . Pięknie wyglądają na szyi i pasują do każdego stroju właśnie dzięki delikatności. Niedawno kupiłam sobie jeden z takich naszyjników, bo podpatrzyłam podobny o swojej znajomej i bardzo mi się spodobał. Jakość jest genialna, a cena bardzo niska. Wszystko zależy kto co lubi, a tak naprawdę modne jest wszystko, najważniejsze, by być oryginalnym.

  OdpowiedzUsuń

Instagram