nie taka CZARNA czerń

Zawsze czerń jest postrzegana jako smutny i nieco nie pasujący do wnętrz mieszkalnych kolor. Dziś przedstawię Wam sposób czerni nie tylko dla poważnych dorosłych domowników, ale także dla młodszej części rodziny.


Pamiętam, jak w szkole lubiliśmy w trakcie przerw pisać po tablicy. Jakież to było ekscytujące, na dodatek wtedy, gdy było to zabronione, w sumie, to do tej pory nie rozumiem dlaczego. Teraz każde dziecko w domu, w swoim pokoju może mieć małą lub ogromną tablicę, a wszystko za pomocą magicznej farby.

Obecnie to szał mody wnętrzarskiej. Wszyscy chcą ją miec, choć na małym wydzielonym kawałku ściany. Farba ta jest prosta w użyciu, dlatego wielu projektantów wykorzystuje ja w swoich projektach. Jej funkcja jest rozmaita. Można ja stosować w każdym pomieszczeniu. Przełamuje sztywność/powagę wnętrza, jest jak zabawka, podręczny notatnik ... 

Poniżej prezentuje kilka przykładów, zastosowania farby z krótkim komentarzem:

gabinet: może przypominać miejsce pracy artysty, ale czy nieprawda, że tkwi tu prawdziwa burza mózgów?
funkcja:  notatki i szybkie notatki, "nie zapomnij", obliczenia, wiadomość dla współpracownika, szkice, harmonogram lub ... gdy komuś doskwiera nuda.

kącik, biblioteczka, domowy pokój pracy: w takim miejscu nieco poważnym i wyciszonym równiez może sie znaleźć tablica, chociażby dla dekoracji, aby ten kąt nigdy nam się nie znudził.
funkcja farby: zapisanie myśli, notatki, "wieczny" kalendarz, dekoracja, dziecięca galeria

kuchnia: tablica w kuchni będzie nam przypominać klimatyczne kafeki, restauracje, bary mleczne, ale tym magicznym sposobem, nie będziemy musieli wychodzić z domu. Nawet stara lodówka, może stać się nową, gdy pomalujemy ją magiczną farbą, a dekorację możemy zmieniac codziennie.
funkcja farby: lista zakupów, notatki, menu dnia, przypomnienie, przepisy, numery telefonów znajomych, pozostawienie wiadomości dla domowników: "obiad w lodówce"

pokój dzieci: tu tablica może służyć jako zabawka, ale równiez jako element edukacji. Dzieci mogą się wykazać swoimi zdolnościami artystycznymi i narysowac swoją ulubioną rzecz, ale również mogą ćwiczyć pisanie lub zadania z matematyki.
funkcja farby: rysowanie, nauka pisma, lista zadań domowych, wiadomość dla mamy, "nie zapomnij", nauka słówek z języka obcego

jadalnia: w jadalni możemy się poczuć jak w restauracji, możemy podziwiać galerię sztuki naszych dzieci. Tu, nie tylko potrawy moga pobudzic zmysły.
funkcja farby: notatki, wiadomości, menu dnia, dziecięca zabawa, rysunki

pokój dzienny: raz monochromatyczny a raz burza kolorów, kresek, szkiców. Jak przyjeżdża babacia piękna głębia granatu, gdy przychodzą znajomi, pochwal się swoją inwencja twórczą i pokaż jaki jestes szalony!
funkcja farby: notatki, rysunki, "gra w kalambury", to co myśl przyniesie, czy własna twórczość np. poetycka  

przedpokój: dlaczego przedpokój nie może być pomieszczeniem, z którego nie chce się wyjść? można tu stworzyć domową galerię.
funkcja farby: pozostawianie wiadomości domownikom, lista zadań na najbliższy czas, miłe powitanie dla drugiej połówki, numery telefonu znajomych, lista zakupów

Pobudźcie swoją wyobraźnie i malujcie! 


źródła obrazków: www.annesage.com , www.magnetic-chalkboard-paint.blogspot.com, www.noisettefamily.com, www.lullabyinteriors.com, www.littlebirdiesecrets.blogspot.comOla z apetycznego wnętrza

4 komentarze:

  1. ooo?? a co to??

    OdpowiedzUsuń
  2. czern od jakiegos czasu jest na topie,coraz wiecej widze kawiarni,cukierni etc wlasnie w czerni,bardzo ladnie to wyglada ^^

    OdpowiedzUsuń

Instagram