NA OPAK: styl skandynawski w modzie

Styl skandynawski kojarzy nam się z porą zimą. kiedy w sklepach możemy na półkach zobaczyć mnóstwo sweterków z charakterystycznymi wzorami z reniferami czy gwiazdkami. Podobnie jak i my, tak i wnętrza mogą zostać zaaranżowane w tym charakterze.
Lubię ten styl, uważam, że pasuje nie tylko naszym północnym sąsiadom, ale także nam. Poniżej zestawiłam i kilka zdjęć przedstawiających ten styl w modzie jak i we wnętrzach. Czy można się doszukać jakiś wspólnych cech, poza charakterystycznymi wzorami? Sami oceńcie. 
Gdy na myśl przychodzi mi styl skandynawski, to  widzę:surowe drewno, naturalne materiały, proste formy i różne odcienie bieli. Jednak to nie tylko wrażenia estetyczne, kolorystyka, forma, ale także funkcjonalność!


Zauważcie, że wszystko to odnajdujemy w modzie jak i we wnętrzach idących zgodnie z tym nurtem!

prosty wzór, futerko, puch, biel, naturalne materiały ( drewno, len, bawełna) i funkcjonalność.więcej o stylu skandynawskim we wnętrzach możesz przeczytać TUTAJ

źródła obrazków: www.h&m.com, www.accessorize.com, www.deichmann.com, www.home-designing.com, www.fromyosunewithlove.com, www.newsdesigninterior.com, www.weheartit.com

Ola z apetycznego wnętrza

2 komentarze:

Instagram