PROJEKT ŚCIANA: talerze zamiast obrazków

Czym możemy udekorować ściany? jak przystało na tematykę tego bloga i jego tytuł, dziś proponuje apetyczne dekoracje na ściany ;)Gdy ktoś chce urządzać mieszkanie, warto zapytać go czy może jest czegoś kolekcjonerem. Znaczki, papierki od cukierków, podkładki pod napój, porcelana ... mam znajomą, która urządziła swój dom właśnie z takich kolekcjonerskich materiałów. Na przykład półkoliste wejście do piwniczki z winami pokryła starymi banknotami, które zbierała zawczasu. Dlatego zawsze zastanowić się czy nie jesteśmy przypadkiem szczęściarzem, który ma swoja pasję czy kolekcje rzeczy unikalnych. Może remont mieszkania to czas aby wyeksponować swój zbiór i pochwalić się nim przed innymi?
Niebieskie talerze w rożne wzory bardzo dobrze sprawdzą się we wnętrzu w stylu morskim lub skandynawskim. Dodatkowy mocny efekt osiągniemy poprzez umieszczenie ich na białym tle lub w towarzystwie desek pokrytych bielą.


Na talerzykach mogą pojawić się różne wzory, podobnie jak w rożny sposób można je kompletować i prezentować na ścianie. Współczesne ozdoby są robione przez właścicieli także własnoręcznie. Do dekoracji używa się mocnych i kontrastowych barw i form. 


Tradycyjne ozdoby bądź same talerze, jak z półki babci również bardzo dobrze "czują się" we współczesnych czterech ścianach. Są idealnym akcentem jak i formalnym akcentem w tego typu przestrzeni. Bardzo często są one wtedy monochromatyczne, czarno - białe, maja nadrukowane fotografie lub "złote myśli".

A może ktoś z Was uwielbia przywozić talerzyki z każdej podróży? "talerzykowa domowa galeria" to idealny moment na prezentację swojej kolekcji.źródło obrazków: www.vtwonen.nl, www.weheartit.com, www.decor8blog.com

Ola z apetycznego wnętrza

2 komentarze:

Instagram