Wcale nie nieskazitelna kuchnia


Chyba większość z nas jest w posiadaniu czegoś, co do końca nie jest naszym odpowiednikiem. W mieszkaniu najczęściej są to miejsca, których remont kosztuje i które ulegają metamorfozie na dłużej, co w wynajmowanym mieszkaniu staje się nieopłacalne ... Tak jest w przypadku kuchni. 

Zazwyczaj jesteśmy posiadaczami starego pieca, szafek które widziały już wiele, czy też niepasujących do siebie elementów. Jak temu zaradzić aby wszystko wyglądało jak z obrazka? Może nic? A może wystarczy zwykła zasłonka jak w przykładzie z ubiegłotygodniowego wpisu? Macie jakieś przemyślenia z związane z rozwiązaniami dla takich miejsc? Według mnie jest ich kilka, ale może nie będę o nich dziś pisać, tylko pozwolę Wam się wykazać i podać kilka przykładów, na moje odpowiedzi czekajcie cierpliwie :)


1 / 2 / 3 / 4 / 5 

Ola z apetycznego wnętrza

16 komentarzy:

 1. W wielu przypadkach jedyne co pomoże to dobry fotograf który zrobi malownicze zdjęcie. Patrzę na fotkę z jajkami i nie wierzę, że leżą tak cały czas :)
  Drugie, co pomoże to zwyczajna dbałość o czystość i porządek. Wiele kuchni widziałam szukając mieszkania, 3/4 z nich wyglądałaby dużo lepiej gdyby zwyczajnie je umyć, sprzątnąć, i oczyścić z setek drobiazgów zagracających już dość chaotyczną przestrzeń. Nawet najpiękniejsza kuchnia zapchana reklamówkami, cifami, ajaxami, z brudnymi ścierkami, śmietnikiem na wierzchu i suchymi badylami na oknie przestanie wyglądać zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje, dokładnie tak jest! Szczególnie, gdy szukamy czegoś do wynajęcia. Ile jest pięknych, ale zaniedbanych miejsc ...

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. prawda, że tak? chciałam je wykorzystać, ponieważ rzadko kiedy zdarzają się takie na blogu :)

   Usuń
 3. Zdjęcia bardzo ładne, ale trudne życie codzienne , bo jak dla mnie tam wszystkiego jest za dużo na widoku, lubię takie "czyste" kuchnie/łazienki. Ale na zdjęciach to wszytko wygląda uroczo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, obecnie wolimy czyste wnętrza, nie tylko w znaczeniu porządku, ale także wizualnym :) ale dałaś mi temat na post!

   Usuń
 4. Kuchnie przypominają takie jeszcze za czasów naszych babć. Mają w sobie pewien urok, to trzeba przyznać - uporządkowany chaos.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna kuchnia, wręcz cudowna. Chciałabym mieć taką, ale dopiero jak przejdę na emeryturę:)
  Posiadać taką kuchnię, to oznacza, że trzeba zatrudnić gosposię albo spędzać dużo czasu w domu, jak szczęśliwa emerytka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim pomysłem jest próbowanie swoich sił w przemalowywaniu mebli i dodatków kuchennych. Pierwszy raz jak malowałam b. się stresowałam- " a jak nie wyjdzie to co ja zrobię?" Dziś większość moich mebli zmienia co chwilę kolor. Polecam farby akrylowe tam gdzie można, a gdzie nie można to farby kredowe:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak, to prawda, własnoręcznie posprzątana i przywrócona do ładu kuchnia, to jest coś! :)

   Usuń
 7. podobaja mi się starodawne kuchnie tylko niestety nowoczesny sprzęt z electro.pl bardziej pasuje do nowoczesnych wnętrz więc pozostanę w tym klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można wybrać inny sklep ze sprzętem, są teraz wspaniałe stylizowane elementy wyposazenia :)

   Usuń
 8. Według mnie to są właśnie idealne kuchnie :) Jeżeli się sporo gotuje, to rzeczy na wierzchu bardzo ułatwiają życie. Są dwie zasady: na wierzchu mamy tylko to co Regularnie używamy i to musi być ładne np. zamiast plastikowego durszlaka piękny emaliowany. Czyli urządzamy kuchnię z głową, a nie stawiamy na widoku tylko dlatego, że dana rzecz jest śliczna, a tak naprawdę nie mamy pojęcia do czego jej użyć. Jeśli używamy regularnie, to jest czyste i powierzchnię "pod" też łatwo przetrzeć. Dramat ;) jest dopiero jak mamy kuchnię z płyt, a podłogę w plastikowych panelach. Ja tak mam, na szczęście , to tylko wynajmowane mieszkanie, niedługo przeprowadzka na swoje, a tam tylko naturalne materiały :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram