ŻYJ Z PASJĄ, a może żyj z pasji?


Które pytanie Wam bardziej się podoba? Oczywiście, że to drugie byłoby dla nas korzystniejsze, praca i pasja w jednym, coś pięknego! Ale czy realnego? O tym, możecie przeczytać w pięknie wydanej książce ŻYJ Z PASJĄ. O czym jest książka i dlaczego warto do niej zajrzeć? O tym przeczytacie dalej :)


Ostatnio na mojej półce stosik z ciekawymi pozycjami książkowymi rośnie w bardzo dużym tempie :) bardzo chciałabym Wam o nich wszystkich napisać, bo uważam, że obecnie Wydawnictwa są w stanie dać nam wiele życiowych wskazówek. Jedną z takich książek jest ŻYJ Z PASJĄ. Bardzo chętnie podpisałabym się pod wszystkimi współautorami tego wydania. To ludzie, którzy opowiadają o swojej codzienności, która dla niejednego czytelnika wydaje się czymś, co spotyka nielicznych, wymarzonym dobrostanem: pasja i rozwój, pasja i życiowy cel, pasja i praca w jednym, czyli zadowolenie, czas dla siebie, bez zbędnych ceregieli. To prawda, gdy pracujemy dla siebie, a nasza praca jest jednocześnie pasją, to nawet pochmurny dzień minie kolorowo. Jednak własny biznes to spore wyrzeczenie, ja sama nie odważyłam się jeszcze wkroczyć na samodzielną ścieżkę. Książka w bardzo ładny i przystępny sposób opisuje pasje różnych ludzi.

W ŻYJ Z PASJĄ znajdziecie historie 13 osób, które realizują swoje życiowe pasje. Jedni traktują je jako swój zawód, inni po prostu nimi żyją i dzięki temu uśmiech nie schodzi im z buzi. Jedni udowadniają, że posiadanie pasji, to życie w nieustannej przygodzie, jeszcze inni udowadniają, że nie trzeba mieć kroci na koncie aby realizować swoje marzenia.

Kolejną super sprawą, którą udowadnia ta książka jest to, że pasjonaci lubią dzielić się swoja wiedzą, radością i doświadczeniami. Każdy rozdział poświęcony jednej osobie ma bardzo ciekawe podsumowanie, które zawiera „coś w prezencie dla nas” np. przepis na „odżywczy krem na narty” i mały bilans wydatków, które każdy inwestuje w swoje zainteresowania.

Pewnie jeszcze kilka lat temu, nie jeden złapał by się za głowę i krzyknął: ”jak chcesz utrzymać całą rodzinę z kręcenia domowych kremów?”. Dziś świat wygląda nieco inaczej, wracamy do rzemiosła, które bardzo się ceni w tym mocno naszpikowanym wirtualnością świecie. Rzemiosło już nie tylko kojarzy się z zawodem stolarza, rzeźbiarza czy lutnika, to także ekologiczne rozwiązania produktów codziennego użytku. To domowe wypieki i produkty, które gdzieniegdzie wyginęły poprzez pojawienie się dużych marketów i sieciówek. To zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie i korzystanie z różnego rodzaju sportów. To tęsknota ludzi za naturą.Pisałam o tym już nie raz. Pamiętam mój pierwszy wykład na uczelni, inaugurujący moje studia architektoniczne. Profesor na sam koniec powiedział:” Szanowni Państwo, gratuluję, wybraliście zawód, który będzie jednocześnie Waszą pasją. Jeśli tak się nie stanie, to trudno będzie Wam pogodzić jedno z drugim”. Rzeczywiście tak jest. Jestem szczęściarą, że mam taką możliwość: chodzić do pracy na 8 godzin i jeszcze być z tego zadowolonym co robię. Oczywiście, są dni, w które ma się już dość lub pomysły nie przychodzą tak szybko jak powinny. Jednak mój wyuczony zawód daje mi dużo możliwości i rozwija różne umiejętności. Chociażby, dziś jedną z moich pasji jest tworzenie domków w mojej raczkującej marce O.LALAdesigns :)

Zachęcam Was do posiadania pasji, mogą nam nie tylko umilić czas, ale także pomóc gdy nie jest nam do śmiechu.

A WY MACIE JAKIEŚ PASJE? CO TO JEST? A MOŻE WASZ WYUCZONY ZAWÓD TO WASZA PASJA?
foto / apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

78 komentarzy:

 1. Dzięki za motywujący artykuł. Bardzo lubię czytać tego typu treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oba pytania są równie ważne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie artykuły napędzają mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. chciałam żyć z pasji ale niestety nie wszystko czasami da się pogodzić i jak spadają na człowieka przeciwności losu to nic się nie udaje... a wtedy jeszcze bardziej boli kiedy nie możemy robić tego co się kocha

  OdpowiedzUsuń
 5. Ze swojej strony chciałbym Wam polecić stronę https://deko-rady.pl/aranzacja-salonu . Według mnie jest to najlepsza strona tego typu w sieci, regularnie ją odwiedzam w poszukiwaniu inspiracji. Polecam serdecznie wszystkim zainteresowanym .

  OdpowiedzUsuń
 6. od roku żyję z pasją i z pasji :) rzuciłam poprzedni zawód chociaż był naprawdę dobry ale makijaż jest moją prawdziwą pasją i to na tym właśnie się realizuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Życie bez pasji to nie życie. To egzystencja ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. To właśnie jest najlepsze - życie z pasji. Niestety często życie układa się tak, że pasja - z różnych przyczyn - musi pozostać gdzieś z boku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Połączenie swojej pasji z pracą jest największym szczęściem, jakie może się przydarzyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy tymi dwoma ścieżkami

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny artykuł. Pasje to podstawa, też lubię coś zrobić czasem innego i fajnego niż na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak na razie udaje mi się pogodzić swoje pasje z pracą i staram się je realizować, daje mi to ogromnie dużo radości, choć nie zawsze starcza na wszystko czasu.

  OdpowiedzUsuń
 13. od pewnego czasu staram się tą zasadę wdrożyć w życie - co prawda jeszcze z tego nie jestem w stanie w pełni przeżyć więc pracuję normalnie ale pasja powoli staje się większą częścią, rozwijam ją i to niesamowite uczucie robić to co się kocha - tego życzę każdemu zdecydowanie!

  OdpowiedzUsuń
 14. nie zawsze niestety da się żyć z pasji bo to zależy od wielu czynników ale jeśli jest tylko taka możliwość to zazdroszczę takim ludziom! nie ma nic piękniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy blog. Będę go częściej odwiedzała. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Własnie zaczynam czytać Żyj z Pasją, ale mogę już powiedzieć, że mi się bardzo podoba i szczerze mogę polecić.

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety nie każdy tak może...

  OdpowiedzUsuń
 18. moja pasja została totalnie zblokowana przez koronę :P to miał być mój drugi i naprawdę już teraz bardzo dynamiczny sezon makijażowy a tu lipa :P a tak na niego liczyłam i czekałam...

  OdpowiedzUsuń
 19. a no właśnie - nie każdy niestety może i ma środki na to, żeby niektóre pasje przekuć sobie na biznes :) ale piekne jest kiedy się to udaje, czasem nawet z przypadku :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie da sie zyc z pasji - jesli zarabiasz na pasji to jest to praca a nie pasja
  ___________________
  https://solarled.pl/slupy-oswietleniowe

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak mawia wielu - Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu!

  OdpowiedzUsuń
 22. wielu z nas teraz niestety nie może się realizować w swoich pasjach przez różne ograniczenia i to jest słabe... ale wierzmy że niedługo będzie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja lubię robić wiele rzeczy, ale jakoś nie mam swojej pasji. Może ją znajdę czytając tę książkę? :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Załadowana pozytywną energią i do działania ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Od lat pasjonuję sie kosmetologią. Przerodziłam pasję w pracę i prowadzę swój zakład kosmetologiczny we Wrocławiu.
  -----------------------
  https://rychlewska-kosmetologia.pl/

  OdpowiedzUsuń
 26. No i super https://wizaz.pl/f

  OdpowiedzUsuń
 27. Najlepiej człowiek się czuje jak robi to co lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Coraz mniej ludzie lubi coś lubi robić z pasją :)

  Pasja to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 29. Wygląda super. Muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 30. u mnie się to rozwiązanie sprawdza od dwóch lat i wreszcie czuję, że jestem zwyczajnie szczęśliwa bo wiem po co mam wstawać każdego dnia i działać :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja pół życia myślałam, że nie mam żadnego hobby, a dzięki tej książce nie wiem w co ręce włożyć haha Warto zatrzymać się na tej książce w drodze szukania swojej pasji.

  OdpowiedzUsuń
 32. Prezentuje się to wszystko zacnie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Super wpis. Postaram sięgnąć po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Zdecydowanie warto żyć z pasji. Dla mnie największą satysfakcją jest profesjonalna pomoc firmą sprzątającym. Lubię więc rozwijać się w tym kierunku, aby być partnerem do rozmów dla moich kontrahentów.

  OdpowiedzUsuń
 35. DOŁĄCZ DO VODSTREFA.PL I OGLĄDAJ FILMY BEZ LIMITU!
  Dowiedz się więcej: https://bit.ly/36ARgs8

  OdpowiedzUsuń
 36. Kupiłam i właśnie czytam! Świetna jest ta książka i polecam każdego, kto nie może znaleźć swojej pasji!

  OdpowiedzUsuń
 37. Ze swojej strony chciałbym Wam polecić https://wellmetime.com/ gdzie znajdziecie usługi z branży beauty. Moim zdaniem są to najlepsi specjaliści, którzy świadczą swoje usługi w wybranych przez Was miejscach.

  OdpowiedzUsuń
 38. Jeśli wybierzemy dobry zawód to możemy całe życie się realizować a nasza praca będzie dla nas tylko przyjemnością. Znam osoby którym tak się udało i mimo upływu lat nadal nie czują się znudzone.

  OdpowiedzUsuń
 39. Zawsze życie jest bardzo dobre jak żyje się z pasją. Sam żyje z pasją i naprawdę jest mi bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie każdy ma to szczęście, żeby się robiło to co się lubi. Większość ludzi z obrzydzeniem idzie do pracy i czeka na kończący się tydzień i tak w kółko. Ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 41. Też zauważyłam powrót do rzemiosła. Ja osobiście tęsknie za wyjątkowymi rzeczami, które nie są produkowane na szeroką skalę. W ostatnim czasie zaczęłam doceniać ceramikę, ubrania szyte w Polsce i kawiarenki, które są prowadzone przez właścicieli - tego właśnie potrzebuję na rok 2021 autentyczności. A może nawet sama założę swoją wymarzoną piekarnię…

  OdpowiedzUsuń
 42. Krem na zamówienie powstaje w konkretnym celu, dla konkretnej osoby, ... Można odnieść wrażenie, że kosmetyki „szyte na miarę” są szczególnie popularne.

  OdpowiedzUsuń
 43. Może wspólne zdjęcia? Wydaje mi się, że taki spersonalizowany prezent to super opcja. Warto o tym pomyśleć, w sieci bez problemu zamówicie różne gifty z Waszymi zdjęciami.

  OdpowiedzUsuń
 44. Z reguły, żeby stabilnie żyć z pasji, to trzeba mieć pasję do programowania... Albo mieć dużo szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 45. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest zarabiać na swojej pasji. Jednak w większość przypadków nie jest to takie łatwe.
  https://cargeek.pl

  OdpowiedzUsuń
 46. Nie każdy ma tyle szczęścia, aby robić to co się lubi i utrzymać z tego rodzinę. Podziwiam i trzymam kciuki za tych co im się udaje. Mimo wszystko to jest ciężka praca.

  OdpowiedzUsuń
 47. Rzemiosło to coś pięknego, ale nie każdy zna się na takiej sztuce.

  OdpowiedzUsuń
 48. Super wpis. Warto było tutaj zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 49. Fajnie jak się robi co się lubi i jeszcze z tego są pieniążki, ale to nie takie proste.

  OdpowiedzUsuń
 50. Chciałbym Wam polecić https://condo.pl/investments/ , ponieważ uważam, że są to najlepsi eksperci w przypadku inwestowania w nieruchomości. Ich oferta jest bardzo rozbudowana, znajdziecie w niej apartamenty inwestycyjne w całej Polsce, w które możecie zainwestować.

  OdpowiedzUsuń
 51. Przyjemne z pożytecznym to fajna sprawa, ale nie każdy ma tyle szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 52. Rzemiosło to coś wspaniałego, a jeśli są z tego dochody to tym większa satysfakcja.

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja lubię prostotę kształtów, funkcjonalność, minimalizm w dodatkach, trochę kontrastów kolorystycznych, lekkość mebli. Podłoga drewniana (panel lub płytki), ściany biale/złamana biel, meble granatowe, ciemnozielone, czarne. Proste lampy. Jedna przeszklona witrynka na wyeksponowanie ładnych rzeczy, reszta ukryta. Dom czy mieszkanie jest miejscem, które ma jak najbardziej dopasować się do mojego życia, moich przyzwyczajeń. Ma mi to życie ułatwiać, czyli być łatwym w sprzątaniu i mieć odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. Nie cierpię wszelkich bajerów świetlnych jak np sufit podświetlany kolorowymi ledami. Wielkich narożników i ciężkich skórzanych foteli. Rzeźbionych mebli, jaskrawych kolorów, dywanów, obrusów, podkładek, durnostojek na półkach, "ekspozycji kuchennej" (np jakieś makarony, noże, sloiki, przyprawy, deski, stojące na blacie - dla mnie akceptowalne są sprzęty typu czajnik, toster i jakas miska z owocami).

  OdpowiedzUsuń
 54. Oczywiście nie w każdym przypadku to jest możliwe. Niestety, w niektórych gałęziach hobby/pasji – zarabiają tylko najlepsi, co niestety mocno ogranicza (z czegoś trzeba żyć). Natomiast Twoje przykłady są jak najbardziej trafione.

  Sam jestem tym szczęśliwcem, zarabiam z pasji. Co prawda, kosztem wysokości pensji, ale życie jest jakby lepsze, a i bezustanny rozwój pozytywnie nastraja na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 55. Milo jest pracować w wymarzonym zawodzie, robić to co sprawia przyjemność a nie jest karą. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór kierunków studiów.

  OdpowiedzUsuń
 56. Tworzenie stron internetowych warto zlecić tej firmie https://seomamut.pl/tworzenie-stron-internetowych-puck/. Moze zając się również promowaniem jej w sieci. Ja nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy bez strony www i reklamy w internecie. To podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 57. Trzeba mieć w życiu pasję, bo inaczej człowiek by zwariował

  OdpowiedzUsuń
 58. Taki książki inspirują przyznaje;) Ja teraz czytam anne z zielonych szczytów Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, ja to staram się czytać ile tylko można, na ile mi czas pozwala. Dzięki za fajną inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 59. Betway casino review - Jtmhub
  Betway casino 김포 출장마사지 review. Here is 밀양 출장마사지 the latest review. Betway casino is rated 2.9 포항 출장마사지 out of 5 by our members and 35% 안동 출장샵 of them said:  Rating: 부천 출장마사지 2.6 · ‎Review by JTM Hub

  OdpowiedzUsuń
 60. Miałam przyjemność czytać tę książkę! Ogromna dawka inspiracji, szczególnie jeżeli masz pomysł na firę, ale boisz się go zrealizować. Mi pomogła uwierzyć, że warto opłaca się otworzyć własny biznes :) Ale tak, jak wspomniałaś, są tam również historie osób, które niekoniecznie skupiły się na pracy - i to też jest fajne!

  OdpowiedzUsuń
 61. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 62. Mam uprawnienia na żurawie stacjonarne, na tej zasadzie - https://www.tarbonus.pl/produkt/zurawie-stacjonarne/

  I wydaje mi się, że to konkret. Czy wymarzony? Może nie, ale pozwalający przyzwoicie zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 63. Życie pasją jest bardzo trudne, jednak zdecydowanie możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 64. Warto żyć z pasji. To pozwoli nam na naprawdę rewelacyjne i szczęśliwe życie.

  OdpowiedzUsuń
 65. Trafnie poruszony temat łączenia pracy z pasją. Oczywiście, że to drugie byłoby idealne, ale jak autorka słusznie zauważa, czy jest to realistyczne? Książka "ŻYJ Z PASJĄ" brzmi jak interesująca lektura, która może nam dostarczyć inspiracji i wskazówek dotyczących realizowania naszych życiowych pasji. Opowieści o różnych osobach, które odnajdują radość i spełnienie w swoich zainteresowaniach, są z pewnością wartościowe dla każdego, kto wciąż szuka swojej drogi w życiu. Ważne jest również, że pasjonaci często chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Książka wydaje się być pełna ciekawych wniosków i małych bonusów, które dodatkowo wzbogacają czytelnicze doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 66. Dobrze jest to wszystko wiedzieć. Rewelacyjny wpis.

  OdpowiedzUsuń
 67. Ten wpis jest bardzo interesujący

  OdpowiedzUsuń
 68. Bardzo motywujący post! Mi na szczęście się udało połączyć pracę z pasją, ponieważ prowadzę własną firmę. Powoli udaje mi się rozwijać swoją działalność, jednak w najbliższym czasie muszę rozejrzeć się za producentem nadstawek paletowych.

  OdpowiedzUsuń
 69. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka i chętnie się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 70. Na co dzień jestem studentką pedagogiki specjalnej, którą uwielbiam ponad życie 🙂 Planuję specjalizację z pedagogiki osób z niepełnosprawnością intelektualną, a potem jeszcze podyplomowe z edukacji i terapii osób w spektrum autyzmu. Zawodowo też chcę się w tych obszarach znaleźć.

  OdpowiedzUsuń

Instagram