ŻYJ Z PASJĄ, a może żyj z pasji?


Które pytanie Wam bardziej się podoba? Oczywiście, że to drugie byłoby dla nas korzystniejsze, praca i pasja w jednym, coś pięknego! Ale czy realnego? O tym, możecie przeczytać w pięknie wydanej książce ŻYJ Z PASJĄ. O czym jest książka i dlaczego warto do niej zajrzeć? O tym przeczytacie dalej :)


Ostatnio na mojej półce stosik z ciekawymi pozycjami książkowymi rośnie w bardzo dużym tempie :) bardzo chciałabym Wam o nich wszystkich napisać, bo uważam, że obecnie Wydawnictwa są w stanie dać nam wiele życiowych wskazówek. Jedną z takich książek jest ŻYJ Z PASJĄ. Bardzo chętnie podpisałabym się pod wszystkimi współautorami tego wydania. To ludzie, którzy opowiadają o swojej codzienności, która dla niejednego czytelnika wydaje się czymś, co spotyka nielicznych, wymarzonym dobrostanem: pasja i rozwój, pasja i życiowy cel, pasja i praca w jednym, czyli zadowolenie, czas dla siebie, bez zbędnych ceregieli. To prawda, gdy pracujemy dla siebie, a nasza praca jest jednocześnie pasją, to nawet pochmurny dzień minie kolorowo. Jednak własny biznes to spore wyrzeczenie, ja sama nie odważyłam się jeszcze wkroczyć na samodzielną ścieżkę. Książka w bardzo ładny i przystępny sposób opisuje pasje różnych ludzi.

W ŻYJ Z PASJĄ znajdziecie historie 13 osób, które realizują swoje życiowe pasje. Jedni traktują je jako swój zawód, inni po prostu nimi żyją i dzięki temu uśmiech nie schodzi im z buzi. Jedni udowadniają, że posiadanie pasji, to życie w nieustannej przygodzie, jeszcze inni udowadniają, że nie trzeba mieć kroci na koncie aby realizować swoje marzenia.

Kolejną super sprawą, którą udowadnia ta książka jest to, że pasjonaci lubią dzielić się swoja wiedzą, radością i doświadczeniami. Każdy rozdział poświęcony jednej osobie ma bardzo ciekawe podsumowanie, które zawiera „coś w prezencie dla nas” np. przepis na „odżywczy krem na narty” i mały bilans wydatków, które każdy inwestuje w swoje zainteresowania.

Pewnie jeszcze kilka lat temu, nie jeden złapał by się za głowę i krzyknął: ”jak chcesz utrzymać całą rodzinę z kręcenia domowych kremów?”. Dziś świat wygląda nieco inaczej, wracamy do rzemiosła, które bardzo się ceni w tym mocno naszpikowanym wirtualnością świecie. Rzemiosło już nie tylko kojarzy się z zawodem stolarza, rzeźbiarza czy lutnika, to także ekologiczne rozwiązania produktów codziennego użytku. To domowe wypieki i produkty, które gdzieniegdzie wyginęły poprzez pojawienie się dużych marketów i sieciówek. To zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie i korzystanie z różnego rodzaju sportów. To tęsknota ludzi za naturą.Pisałam o tym już nie raz. Pamiętam mój pierwszy wykład na uczelni, inaugurujący moje studia architektoniczne. Profesor na sam koniec powiedział:” Szanowni Państwo, gratuluję, wybraliście zawód, który będzie jednocześnie Waszą pasją. Jeśli tak się nie stanie, to trudno będzie Wam pogodzić jedno z drugim”. Rzeczywiście tak jest. Jestem szczęściarą, że mam taką możliwość: chodzić do pracy na 8 godzin i jeszcze być z tego zadowolonym co robię. Oczywiście, są dni, w które ma się już dość lub pomysły nie przychodzą tak szybko jak powinny. Jednak mój wyuczony zawód daje mi dużo możliwości i rozwija różne umiejętności. Chociażby, dziś jedną z moich pasji jest tworzenie domków w mojej raczkującej marce O.LALAdesigns :)

Zachęcam Was do posiadania pasji, mogą nam nie tylko umilić czas, ale także pomóc gdy nie jest nam do śmiechu.

A WY MACIE JAKIEŚ PASJE? CO TO JEST? A MOŻE WASZ WYUCZONY ZAWÓD TO WASZA PASJA?
foto / apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

43 komentarze:

 1. Dzięki za motywujący artykuł. Bardzo lubię czytać tego typu treści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oba pytania są równie ważne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie artykuły napędzają mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. chciałam żyć z pasji ale niestety nie wszystko czasami da się pogodzić i jak spadają na człowieka przeciwności losu to nic się nie udaje... a wtedy jeszcze bardziej boli kiedy nie możemy robić tego co się kocha

  OdpowiedzUsuń
 5. Ze swojej strony chciałbym Wam polecić stronę https://deko-rady.pl/aranzacja-salonu . Według mnie jest to najlepsza strona tego typu w sieci, regularnie ją odwiedzam w poszukiwaniu inspiracji. Polecam serdecznie wszystkim zainteresowanym .

  OdpowiedzUsuń
 6. od roku żyję z pasją i z pasji :) rzuciłam poprzedni zawód chociaż był naprawdę dobry ale makijaż jest moją prawdziwą pasją i to na tym właśnie się realizuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Życie bez pasji to nie życie. To egzystencja ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. To właśnie jest najlepsze - życie z pasji. Niestety często życie układa się tak, że pasja - z różnych przyczyn - musi pozostać gdzieś z boku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Połączenie swojej pasji z pracą jest największym szczęściem, jakie może się przydarzyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy tymi dwoma ścieżkami

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny artykuł. Pasje to podstawa, też lubię coś zrobić czasem innego i fajnego niż na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak na razie udaje mi się pogodzić swoje pasje z pracą i staram się je realizować, daje mi to ogromnie dużo radości, choć nie zawsze starcza na wszystko czasu.

  OdpowiedzUsuń
 13. od pewnego czasu staram się tą zasadę wdrożyć w życie - co prawda jeszcze z tego nie jestem w stanie w pełni przeżyć więc pracuję normalnie ale pasja powoli staje się większą częścią, rozwijam ją i to niesamowite uczucie robić to co się kocha - tego życzę każdemu zdecydowanie!

  OdpowiedzUsuń
 14. nie zawsze niestety da się żyć z pasji bo to zależy od wielu czynników ale jeśli jest tylko taka możliwość to zazdroszczę takim ludziom! nie ma nic piękniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy blog. Będę go częściej odwiedzała. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Własnie zaczynam czytać Żyj z Pasją, ale mogę już powiedzieć, że mi się bardzo podoba i szczerze mogę polecić.

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety nie każdy tak może...

  OdpowiedzUsuń
 18. moja pasja została totalnie zblokowana przez koronę :P to miał być mój drugi i naprawdę już teraz bardzo dynamiczny sezon makijażowy a tu lipa :P a tak na niego liczyłam i czekałam...

  OdpowiedzUsuń
 19. a no właśnie - nie każdy niestety może i ma środki na to, żeby niektóre pasje przekuć sobie na biznes :) ale piekne jest kiedy się to udaje, czasem nawet z przypadku :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie da sie zyc z pasji - jesli zarabiasz na pasji to jest to praca a nie pasja
  ___________________
  https://solarled.pl/slupy-oswietleniowe

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak mawia wielu - Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu!

  OdpowiedzUsuń
 22. wielu z nas teraz niestety nie może się realizować w swoich pasjach przez różne ograniczenia i to jest słabe... ale wierzmy że niedługo będzie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja lubię robić wiele rzeczy, ale jakoś nie mam swojej pasji. Może ją znajdę czytając tę książkę? :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Załadowana pozytywną energią i do działania ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Od lat pasjonuję sie kosmetologią. Przerodziłam pasję w pracę i prowadzę swój zakład kosmetologiczny we Wrocławiu.
  -----------------------
  https://rychlewska-kosmetologia.pl/

  OdpowiedzUsuń
 26. No i super https://wizaz.pl/f

  OdpowiedzUsuń
 27. Najlepiej człowiek się czuje jak robi to co lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Coraz mniej ludzie lubi coś lubi robić z pasją :)

  Pasja to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 29. Wygląda super. Muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 30. u mnie się to rozwiązanie sprawdza od dwóch lat i wreszcie czuję, że jestem zwyczajnie szczęśliwa bo wiem po co mam wstawać każdego dnia i działać :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja pół życia myślałam, że nie mam żadnego hobby, a dzięki tej książce nie wiem w co ręce włożyć haha Warto zatrzymać się na tej książce w drodze szukania swojej pasji.

  OdpowiedzUsuń
 32. Prezentuje się to wszystko zacnie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Super wpis. Postaram sięgnąć po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Zdecydowanie warto żyć z pasji. Dla mnie największą satysfakcją jest profesjonalna pomoc firmą sprzątającym. Lubię więc rozwijać się w tym kierunku, aby być partnerem do rozmów dla moich kontrahentów.

  OdpowiedzUsuń
 35. DOŁĄCZ DO VODSTREFA.PL I OGLĄDAJ FILMY BEZ LIMITU!
  Dowiedz się więcej: https://bit.ly/36ARgs8

  OdpowiedzUsuń
 36. Kupiłam i właśnie czytam! Świetna jest ta książka i polecam każdego, kto nie może znaleźć swojej pasji!

  OdpowiedzUsuń

Instagram