Szybka zmiana? postaw na dywan!


W dzieciństwie dywany kojarzyły mi się ze starymi chatami, w których znajdowały miejsce nie tylko na podłodze, ale także na ścianie. Pamiętam, że taka dekoracja łapała tylko kurz, nikt nie pamiętał, że czasem wypadałoby ja odkurzyć jak dywan, który leży na podłodze. Dziś dywan to dla mnie odkrycie ...

Gdy byłam nieco starsza na salony weszły wykładziny, które zastąpiły dywan i nadawały wnętrzu nieco ciepłoty pod stopami. Era wykładzin równie szybko skończyła się w moim domu, kiedy pojawiły się panele i czyszczenie podłogi stało się przyjemnością. W domu pojawiały się małe dywaniki, które z czasem również odeszły w niepamięć, bo kojarzyły się tylko z cotygodniowa wycieczką na trzepak. Jak ja tego nie lubiłam! Obecnie pogodziłam się z dywanami i mam ich pod dostatkiem. A dlaczego? Odkryłam jak wiele jest rodzajów dywanów i jakie są ich możliwości! 


J A K I    D Y W A N   D L A    K O G O ?

1. DYWAN JAKO DEKORACJA - idealne dywany do tego typu funkcji to dywany, które można łatwo przechowywać. Bawełniane lub plecione. Nie zajmują dużo miejsca i gdy nam się znudzą, nie musimy mieć dodatkowego pomieszczenia na ich przechowywanie. Łatwo się je odkurza, a najlepiej jest skorzystać z trzepaczki. Często można sięgnąć po nie gdy szybko chcemy odmienić wnętrze. 


AB  |  C


2. UMILENIE SOBIE ZIMNYCH WIECZORÓW - najlepsze w tym przypadku są dywany miłe w dotyku, czy wykonane z bawełny lub mikrofibry. Dodatkowo, nie bójcie się dywanów z długim włosiem. Dla wielu, tego typu dywany są zamiennikiem sofy wypoczynkowej, bo są na tyle miękkie aby leżeć na nich podczas niejednego seansu filmowego. 


D  |  E  |  F

3. POSZERZENIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ  -  kojarzycie serial Przyjaciele? Nie ma chyba osoby, która nie kojarzy go po wielkiej sofie, która mieściła większość znajomych i była miejscem, które przeżyło nie jedna historię. Zazwyczaj takiej sofie kojarzy duży dywan, na którym pomieści się reszta przyjaciół. Dywan poszerza strefę wypoczynkową, pozwala na miły wypoczynek wszystkich domowników, nawet pupili czworonożnych. Tu wchodzą w grę dywany miłe w dotyku, ale także te, co łatwo się czyści. Można tu także pokusić się o piękny duży kolorowy dywan, który odmieni w łatwy sposób wnętrze. Należy przyznać, że obecnie dywany mogą być nie lada dziełem sztuki na podłodze. 


G  | H  |  I


Na rynku jest obecnie bardzo dużo dywanów, które możemy stosować według naszych potrzeb. Niektórzy musza się przełamać po doświadczeniach z dzieciństwa lub też nauczyć się ich stosować zgodnie z przeznaczeniem materiału. Dla tych bardziej odważnych polecam dywany, które można zawiesić na ścianie - MAKATKI

Ola z apetycznego wnętrza

5 komentarzy:

 1. Na makatki nie odważe się, lecz na podłodze dywan być musi. Od dzieciństwa w pokoju był dywan więc przyzwyczaiłem się mieć miękko pod stopami.

  OdpowiedzUsuń
 2. dywan to podstawa, sprawia że w pomieszczeniu robi się bardzo przytulnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Staram się co jakiś czas zmieniać dywan, nie tylko ze względu na roztocza, ale dywan pozwala na zmianę aranżacji pomieszczenia bardzo tanim kosztem. Najbardziej lubię wzorzyste dywany z krótkim włosiem, pasują do pomieszczeń w stonowanych kolorach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dywan z głównego zdjęcia będzie straszny w utrzymaniu czystości. Współczesne odkurzacze ze swoją mocą mogą mieć problem z odkurzeniem wszystkich okruszków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba przyznać, że kiedyś dywany kojarzyły się z kiczem... Ale teraz w sklepach jest tyle oryginalnych wzorów, że każdy bez problemu coś dla siebie wybierze :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram