KOLORYSTYCZNY TREND


Mocny trend ostatnich miesięcy to meble w kolorze ściany. Do tego dochodzą kolejne elementy, które podkreślają tą modę urządzania. Dziś mała inspiracja z jakże głęboką zielenią oraz trendem kolorystycznym.

Kolory w moim wykonaniu są zazwyczaj jako detal. Nie maluję pełnych ścian odpowiednią barwą. Jednak trend wstawiania mebli i ścian w tych samych kolorach coraz bardziej do mnie przemawia. Na powyższym zdjęciu do koloru ścian, mebli został dodany kolejny akcent z obecnością tej samej barwy: płytka. Wszystko wygląda jak mocno dopasowana kompozycja. Czy to trudno coś takiego osiągnąć? Oczywiście, że nie :)

Kto, kiedy i gdzie może zastosować taki efekt?

1. R E M O N T   N I S K O B U D Ż E T O W Y   jeśli nie wymieniamy całkowicie wyposażenia, a tylko chcemy odświeżyć wygląd naszych wnętrz - pomalujmy ściany i meble w tym samym kolorze. Efekt? Zerknijcie na przykład powyżej.

2. O D Ś W I E Ż A N I E   S T A R Y C H   M E B L I . Gdy odświeżamy stary mebel możemy skorzystać z tego trendu i odświeżenie uzależnić o wykończenia ściany. Może fragment tapety wewnątrz szafki, a pozostała część w kolorze ściany, a może ta tapeta pokryje również i ścianę?

3. G D Y   N I E   M A M Y   P O M Y S Ł U  na akcent we wnętrzu. Kolorowa jedna ściana wraz z intrygująco, łudząco podobnym kolorystycznie meblem, doda na pewno Waszej aranżacji oryginalności, a jeszcze bardziej zdziwi Waszych znajomych - "czy to złudzenie, że ten mebel jest w tym samym kolorze, co ściana?"

Więcej zdjęć powyższego wnętrza możecie odszukać na blogu TUTAJ

Na więcej TRENDÓW zapraszam na BLOG [ TUTAJ
oraz na specjalną tablicę na Pinterest [ TUTAJ

CO WY SĄDZICIE O TYM TRENDZIE? CZY SZYBKO SIĘ ZNUDZI? A MOŻE GO TOTALNIE NIE ROZUMIECIE? KTO GO LUBI? KTO UWAŻA ZA PRZEŻYTEK?

foto /

Ola z apetycznego wnętrza

11 komentarzy:

 1. O tak tak! To jest to! Ubóstwiam! Do tego jeszcze listwy przypodłogowe oraz sztukateria w tym samym odcieniu co reszta i mamy kompozycję "bold & statement", która początkowo mogła wydawać się być nudna, bo mono kolorystyczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna inspiracja. Mogę się dowiedzieć czy ten styl ma jakąś nazwę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele jest blogów o takiej tematyce, ale ten wyróżnia się z pośród nich. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się aczkolwiek nie wiem czy zdecydowałabym się na tak odważną zmianę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny kolor świetnie by się nadawał w parze z ciemnym czerwonym takim aż brunatnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Total look we wnętrzu to odważny pomysł! Kolor dominujący na załączonej przez Ciebie inspiracji przypomina Marrs Green, który okrzyknięto najpiękniejszym, najbardziej lubianym kolorem na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda naprawdę świetnie! Nic dziwnego, że taki trend może się podobać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakby mi ktoś powiedział ze planuje zrobić kuchnie w takim kolorze to bym się na-pewno zdziwiła. Jednak jak patrze na tą aranżacje to jestem zachwycona! Wszystko na duży plus! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda genialnie. Jest odważnie ale myślę, że zdecydowałbym się na taką zmianę.
  Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomysłowe rozwiązanie. Kolor przepiękny!

  OdpowiedzUsuń

Instagram