TREND: PÓŁKI W OKNIE?


Otwarte szafki bądź jeszcze prościej: minimalne półki na ścianach, wróciły do łask. Już kilka sezonów temu, wiele osób decydowało się na takie rozwiązania w swoich kuchniach. Trend ten nie był chwilowy. Jest obecnie kontynuowany w różnych pomieszczeniach naszych domów. W jaki sposób do niego podejść?Dziś napiszę tylko i wyłącznie o półkach kuchennych. O innym, równie modnym rozwiązaniu, wspominałam jakiś czas temu TUTAJ. Półki wróciły do łask, ale w różnych odsłonach. Półki kuchenne coraz częściej pojawiają się w rozwiązaniu "na ... (czymś)". Jest to okno, bądź okno dzielące pokój od kuchni, czy też otwór w ścianie bez szyby.  Pod półkami można zamontować haczyki i aby dopełnić kompozycję zawiesić: garnki, garnuszki, drewniane akcesoria lub suszone zioła. Jaki jest plus montowania półek na oknie? Przesłaniają nieco widok w głąb naszego domu, ale także wykorzystują przestrzeń okna, która zazwyczaj albo jest pusta, albo zasłonięta firankami. Półka w oknie to idealne miejsce na zieloną przesłonę. Zioła w donicach mogą odnaleźć się tu doskonale. 

Co organizować na taki półkach i jak z nich korzystać aby nie były uciążliwe w porządkowaniu?

1.  P R Z E D M I O T Y   C O D Z I E N N E G O   U Ż Y T K U 
czyli kubki, garnuszki, przyprawy. To chyba najczęściej wykorzystywana grupa przedmiotów na półkach otwartych. Bardzo często jest to ozdobna porcelana lub emaliowane garnki. Takie przedmioty są równocześnie dekoracją i charakterem naszej kuchni. 

2.  P R Z E D M I O T Y   Z G R U P O W A N E 
Jak na półce stawiać drobne przedmioty i nie nasprzątać się? Albo inaczej: w jaki sposób przechowywać drobiazgi na półkach otwartych aby nie spadały lub były wygodne w użyciu? Zgrupuj je. To znaczy, połóż drobiazgi do większego pojemnika: koszyka, osłonki na kwiaty, pojemnika. W taki sposób herbata, czy przyprawy mogą z łatwością być przechowywane na otwartych półkach. 

3.  W I Ę K S Z E    E L E M E N T Y
Radio? Czy ktoś z Was słucha radia w kuchni? Może takie radio, które już od dawna nie działa, ale za to jest doskonałą dekoracją? Innym przedmiotem mogą być wszelkie rośliny i zioła, które zawsze będą pod ręką. Kawiarki, książki kucharskie. Wszystko to co może nam się przydać na co dzień podczas gotowania.

W JAKI SPOSÓB KORZYSTASZ Z OTWARTYCH PÓŁEK? CZY POSIADASZ W DOMU OTWARTE PÓŁKI? CZY SĄ ONE DLA CIEBIE UCIĄŻLIWE W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI? 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Ola z apetycznego wnętrza

9 komentarzy:

 1. Półki w kuchni nie są szczególnie szokujące, jednak półki w oknach to już wielkie zaskoczenie. Na zdjęciach wygląda to, trzeba przyznać, rewelacyjnie. :)
  Jedyny minus jaki widzę, to fakt, że takie rozwiązanie nie będzie najlepsze do niskich pomieszczeń w bloku i w szczególności do niewielkich kuchni z niedużym oknem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna kuchnia. Jedyne co to te dywany jakoś mi nie pasują do kuchni. Będą siedliskiem kurzu i brudu. Trochę niepożądane w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym trendem. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie to wygląda. Jednak jak ktoś wyżej napisał - dywany trochę niepraktyczne w kuchni choć mega mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Półki na oknie to ciekawy element wystroju i przede wszystkim bardzo praktyczny. Przykład na to, że każdą powierzchnię można wykorzystać w fajny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna inspiracja. Uwielbiam przeglądać blogi tego typu. Bardzo lubię taki styl w pomieszczaniach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Półka w poprzek okna ( zdjęcie nr 2) to bardzo odważna propozycja. Ciekawe na ile praktyczna :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram