Wnęki - pomysł na miejsce ...


Czy czasem wydaje Wam się, że w Waszym domu nie ma miejsca na dodatkowe szafy, czy inne przestrzenie do organizacji? A co znajduje się na ścianie z drzwiami bądź oknami? Dziś kilka słów na temat nieco "innych" meblościanek :)

M E B L O Ś C I A N K A 


Z czym kojarzy Wam się to słowo? Pewnie wielu z Was krzywi się na wydźwięk tego wyrazu. To moje pokolenie! Meblościanka do zgrupowane meble, typu: komoda, barek, szafa, witrynka. Połączone ze sobą w jedną całość, tworząc schodkowo, zamkowy, niekiedy z małą wieżyczką układ, który zdobyć było cudem w latach 80-tych. Obecnie meblościanki wracają do łask. Są jedna zabudową, a dokładnie wypełnieniem powierzchni całej ściany. Wyglądają nieco inaczej niż te sprzed 30-stu lat. 

Meblościanka, o której chciała dziś napisać, to również, zupełnie nowy twór, ponieważ charakteryzuje się głównie półkami otwartymi i tym, że wypełnia przestrzeń wokół drzwi czy okien. Dawno temu pisałam o takim przykładzie (TUTAJ) i wielu z Was polubiło takie rozwiązanie. Gdzie można ją zastosować i kiedy? Szczególnie w małych mieszkankach, w których nie ma miejsca na wiele. 

JAK SA U WAS W DOMACH ZAGOSPODAROWANE ŚCIANY? CZY BRAKUJE WAM MIEJSCA NA ORGANIZACJĘ? CZY ZNACIE MEBLOŚCIANKI W NOWYM WYDANIU?

1 / 2 / 3 / 4

Ola z apetycznego wnętrza

30 komentarzy:

 1. Meblościanki powracają do łask :) Oczywiście nie takie jak kiedyś za czasów PRL-U.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł na wydobycie dodatkowego miejsca w mieszkaniu :) najbardziej podoba mi się pomysł z meblościanką nad futryną drzwi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam taki prosty sposób na wykorzystanie miejsca i organizację różnych przedmiotów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne rozwiązanie dla małych mieszkań, kiedy chce się wydobyć z małego metrażu trochę więcej przestrzeni. Ja jestem oczarowana. Musze pomyśleć jak zastosować ten pomysł w moim wnętrzu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Współczesne meblościanki potrafią nadać charakteru i przyozdobić wnętrze. Świetne inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Meblościanka zawsze kojarzyła mi się z meblami z dawnych czasów. Podoba mi się współczesne spojrzenie i pomysł na umieszczenie meblościanki w pokoju, w odmienionym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne aranżacje! Taka meblościanka to świetne rozwiązanie do małych mieszkań, w których liczy się każdy centymetr :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie podeszłaś do tematu, dobrze zaaranżowana wnęka może dać sporo. W małych mieszkaniach czy domkach to mega dobre rozwiązanie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie podeszłaś do tematu, dobrze zaaranżowana wnęka może dać sporo. W małych mieszkaniach czy domkach to mega dobre rozwiązanie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastosowanie takiej wnęki może zaoszczędzić sporo miejsca, które byśmy zużyli np na regał. Bardzo pomysłowe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wnętrze z świetnym stylu. Wnętrza z białymi ścianami pięknie wyglądają i bardzo nowocześnie. Pozdrawiam i czekam na kolejne posty :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie właśnie zainspirowała taka ściana z półek na wnękę u mnie w domu i takie półeczki sobie zrobię bardzo fajnie to wygląda myśle nawet o tym żeby podświetlić to ledami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie to wygląda, nie pomyślałabym żeby tą płytę tak wykorzystać. Wiecie może czy można gdzieś kupić takie gotowe meble? :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wnęki najlepiej wykorzystać na ukrytą szafę, zaoszczędza sporo miejsca. Chociaż taki kantorek, dla samego siebie też wydaje się być niezły.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zasugerowałam się tym wpisem i zrobiłam meblościankę podobną do pokazanej przez ciebie. Wyszło cudnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. No super mi się podoba takie zagospodarowanie wnętrzem takie wnęki też muszą być jakoś zagospodarowane i w bardzo fajny i kreatywny sposób jest to zrobione.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobra sprawa z wnękami. Teraz widzę jak sporo miejsca można przez nie zaoszczędzić. A ja głupi swoje zastawiłem szafkami. Muszę to przemeblować.

  OdpowiedzUsuń
 18. Odpowiednie wygospodarowanie miejsca w małym mieszkaniu to prawdziwa sztuka. Pomysł na meblościankę jest bardzo ciekawy. Nie dość, że to praktyczne rozwiązanie to jeszcze dodaje ciekawego charakteru wnętrzu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wg mnie ten pomysł z wnękami jest genialny. W prosty sposób można zyskać dodatkowe miejsce w domu :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Ostatnio czytałem na innym blogu o tym że szafki wnękowe nie są modne.

  OdpowiedzUsuń
 21. Mi tam się podobają takie szafki , bardzo dużo rzeczy idzie tam zmieścić nie zagracając przy tym mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 22. super rozwiązanie, bardzo praktyczne można fajnie wykorzystać miejsce i do tego bardzo ładne, niestety u mnie nie ma miejsca żeby coś takiego zrobić, a nawet jeśli bym dała w jednym miejscu to nie wyglądało by to zbyt ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ekstra pomysł z taka wnęką. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach o małym metrażu ale i w tych większych nada przytulności.

  OdpowiedzUsuń
 24. Artykuł bardzo mnie zainspirował. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 25. Właśnie o takie rozwiązania mi chodziło! Już wiem gdzie będę mogła wstawić dodatkową szafę :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja właśnie u siebie wnękę wypełniam takimi półkami które będą się dobrze prezentować też myślałem żeby we wnęce dać telewizor ale nie wiem czy to dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 27. rozwiązanie jest bardzo fajne zaoszczędziłaś dużo miejsca i dobrze je wykorzystałaś a przede wszystkim jest ładnie i oryginalnie, jak najbardziej na plus

  OdpowiedzUsuń
 28. Myślę, że meblościanka stanowi super rozwiązanie w kwestii aranżacji miejsca w szczególności w małym mieszkaniu, To pozwoli nam na odpowiednie zagospodarowanie sobie przestrzeni. Warto o tym pamiętać ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Idealne rozwiązanie do małych mieszkań, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota.

  OdpowiedzUsuń

Instagram