Marzenie o szklanym domu?


Ostatnio kilka razy natknęłam się na opuszczone gospodarstwa. Takimi miejscami zawsze w przepiękny sposób zajmuje się natura. Roślinność wije się po elewacjach budynków i stara się wejść do środka, szczególnie teraz, gdy nie ma mieszkańców i kogoś kto mógłby im przeszkodzić w drodze rozwoju.

Wiele zaniedbanych i opuszczonych miejsc jest odnajdywana po latach i adaptowana na klimatyczne restauracje, miejsca na organizację różnych wydarzeń czy też gospodarstwa agroturystyczne. Miło patrzeć, jak stare ceglane czy poindustrialne miejsca zaczynają znów kwitnąć życiem. A myśleliście kiedyś o szklanych domach? Szklarniach? Szklarnia, jest miejscem bardzo klimatycznym, pełnym światła i nieskończonej przestrzeni. Z łatwością można ją zaadaptować na kwiaciarnię, warsztatownię, fragment kawiarni czy letniego ogródka lub … studio fotograficzne. Wielki mankamentem szklarni jest to, że jest niesamowicie gorącym pomieszczeniem latem i zimnym zimą. Dlatego w przypadku małych przestrzeni, może warto zaadaptować ją jako pomieszczenie do wykonywania sesji zdjęciowych lub krótkich warsztatów?

JAK ZAADAPTOWAĆ SZKLARNIĘ? CO MOŻE ZNALEŹĆ SIĘ W SZKLARNI? CZY SZKLARNIA WYDAJE WAM SIĘ RÓWNIEŻ MIEJSCEM TAJEMNICZYM?

Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. Bardzo ładne zdjęcia :)podoba mi się taki dom

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się ostatnio zaczyna podobać wszelka oranżeria przy domu, ale taka "domowa szklarnia" to też całkiem interesujący pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam przeszklone wnętrza. Ten domek wygląda cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super to wszystko wygląda w takim stylu retro. Zawsze mi się podobała inspiracja starymi czasami przy urządzaniu wnętrz.
  Czekam na więcej wpisów. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie się prezentuje. Podobnie można urządzić sobie ogród zimowy i jedynie zamontować częściowo rolety zewnętrzne. Prezentuje się to doskonale.
  Pozdrawiam i czekam na kolejne takie inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda pięknie, na romantyczną kolację idealnie pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Minus takiego domu jest taki że trzeba dużo energii na utrzymanie czystości.

  OdpowiedzUsuń

Instagram