HOME OFFICE w małych przestrzeniach

 

Miejsce do pracy = dobry czas do pracy. To prawda, że niejednokrotnie miejsce, w którym pracujemy przyciąga nas do siebie i chętnie w nim przebywamy. Gdy jest odwrotnie, wcale nie mamy ochoty w nim przebywać, ani się w nim pojawiać. Niestety pracując poza domem, jesteśmy zazwyczaj zmuszeni do pracy w miejscu zupełnie niesprzyjającym naszym pozytywnym wrażeniom.


Pewnie większości z Was dotyczy ten drugi przypadek. Na co dzień pracujecie w szklanym domu, z wielka halą, w której ktoś umieścił więcej biurek niż ustawa nakazuje… tak jest. Kiedyś pisałam o CAFE OFFICE. Czy ktoś z Was korzysta z takiego sposobu na miejsce pracy? A co, jeśli mielibyście biuro zorganizować u siebie w domu? Jak by ono wyglądało? Co by Was do niego przyciągało? Nie macie na to warunków? Zawsze znajdzie się kąt, w którym będzie można zagospodarować przestrzenią do pracy. Nie musi być to coś wielkiego, wystarczy kawałek blatu, z odpowiednimi dodatkami - tak jak na fotografii powyżej. Ale jak skupić się w takim miejscu? Oto kilka zasad:

NIE PRACUJ W PIŻAMIE – w ten sposób nigdy nie poczujesz granicy pomiędzy pracą a domem, to że pracujesz z domu, nie koniecznie musi Cię demobilizować do zmiany garderoby

RÓB SOBIE MAŁE PRZERWY – najlepiej wyznacz sobie w ciągu dnia kilka kamieni milowych, które musisz osiągnąć i pomiędzy nimi zaplanuj chwilę na kawę czy drugie śniadanie

GDY PRZESTANIESZ BYĆ PRODUKTYWNY LUB POMYSŁÓW BRAK – wyjdź do pobliskiej kawiarni lub parku i pracuj zdalnie, zmiana otoczenia bardzo dobrze wpływa na

KĄT KREATYWNY – nie ważne czy jesteś artystą, czy księgowym, zawsze miej w swjej przestrzeni do pracy przedmioty, na które lubisz „rzucić okiem”. Może być to inspirująca fotografia, obrazek lub książka, która motywuje Cię do pracy


JAK WYGLĄDA WASZE MIEJSCE DO PRACY? CZEGO W NIM BRAKUJE? CZY COŚ WAS W NIM MOTYWUJE? JAK BARDZO LUBICIE MIEJSCE, W KTÓRYM PRACUJECIE? 

1

Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam

  Przydatny wpis, ja bardzo chciałabym pracować w domu i mam nadzieję, że to się kiedyś spełni. Lubię niezależność, jestem początkującą projektantką i często lubię pracować wieczorami/w nocy i decydować kiedy i ile pracuje choć wiem, że niektórzy wolą pracę od 8 do 16.
  Pozdrawiam
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 3. No wpis faktycznie fajny i przy okazji od razu zapytam, bo ja jestem właśnie w trakcie urządzania mojego home office - interesują mnie meble sosnowe ze sklepu https://www.urokdrewna.pl/ ale ktoś mi powiedział, że lepsze będą bukowe meble zgodzisz się z tym? Jeśli tak, to czemu?
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry wpis, miło się czyta i inspiruje do stworzenie własnego home office. Sama mam niewielką przestrzeń, ale już wiem jak ją wykorzystać, dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sobie takie zaprojektuję :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Pracując w domu trzeba należy przestrzegać tych zasad, inaczej praca nie będzie szła tak jak powinna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydatne porady a zarazem kreatywne i inspirujące spostrzeżenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne porady jak prawidłowo zagospodarować miejsce do pracy w małych pomieszczeniach. Świetny blog, oby więcej takich wpisów! Czekam na kolejne artykuły i powodzenia w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny artykuł z super poradami :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram